Дніпропетровський національний історичний музей

Харламов Петро Георгійович — дніпропетровський письменник

Петро Георгійович Харламов — перший секретар Дніпропетровської письменницької організації. Народився 28 червня 1901 р. у місті Дніпропетровську. Працював на Брянському заводі. Брав участь у громадянській війні. З 1931 р. — кандидат у члени партії. Друкувався в журналах «Зоря», «Штурм», обласних газетах. У 1933 р. вийшла поетична збірка «Эхо эпохи» (рос. мовою).
Заарештований 17 серпня 1936 р. Спілка письменників швидко відреагувала на арешт свого керівника: «Харламова, члена Союза советских писателей, разоблаченного органами НКВД как неразоружившегося троцкиста-двурушника, до последнего времени не порывавшего активных связей с подлой бандой троцкистов-террористов — исключить из Союза советских писателей, снять с работы секретаря литорганизации и вывести из состава редколлегии журнала «Штурм». Поставить вопрос перед правлением литфонда о немедленном снятии его с работы уполномоченного по литфонду» (3 Постанови спільних зборів Дніпропетровської організації Спілки Радянських Письменників від 20 серпня 1936 р.).
Постановою Особливої Наради при НКВС від 15 січня 1937 р. Харламова засудили до 5 років позбавлення волі за те, що «він був учасником контрреволюційної троцькістської організації і проводив антирадянську діяльність».
В акті про смерть П. Харламова дізнаємося, що він знаходився в Північно-Східному виправно-трудовому таборі, де і помер в стаціонарі т/п Експедиційній Південного району 19 березня 1940 р. від паралічу серця.

харламов.jpg харламов-старик.jpg анкета-арест-харламова.jpg фото-тюремне-Харламов.jpg постановление-общего-собрания-СП-по-искл-Харламова.jpg протокол-допроса-харламова.jpg акт-про-смерть-Харламова.jpg справка-ореабилитации-Харламова.jpg

постан-об-искл-из-парти--Харламова.jpg Харламов-Довідка-про-реабілітацію.jpg


Hosting Ukraine Creative Commons