Дніпропетровський національний історичний музей

Кононенко Павло Трохимович — дніпропетровський поет та письменник

Павло Трохимович Кононенко (11 липня 1900 — 14 березня 1971) — український поет та письменник.
Павло Кононенко народився у селі Михайлівці Новомосковського повіту на Катеринославщині. Понад 20 років прослужив в армії, пройшов шлях від командира взводу до начальника штабу батальону, викладав тактику у військовому училищі.

кононенко.jpg кононенко-сочі.jpg кононенко-сочі-підпис-Г.-светличній.jpg осінні-акварелі.jpg ордер-на-арешт-кононенка.jpg ордер-на-арешт-кононенка-зворот.jpg кононенко-відбитки-пальців.jpg пост.-о-наказании-сроком--Кононенко-1941.jpg анкета-арештованого-Кононенка.jpg анкета-арешт.-зворот.jpg пост.-о-привлеч.-Кононека-зворот.jpg пост.-о-привлечении-кононенка.jpg

Перший вірш Кононенка вийшов у 1927, на початку 30-х побачили світ три його поетичні збірки: «Ми йдемо вперед», «В один голос», «Наступ». 1937 року Кононенко вступив до Дніпропетровської спілки письменників і до Літературного інституту. 1938 року безпідставно репресований, реабілітований 1954 року. Після таборів він відбував заслання в Піхтовці Коливанського району. До літературної творчості Кононенко повернувся вже у 50-х роках після реабілітації.
Меморіальна дошка в пам’ять про нашого земляка встановлена ​​на стіні будинку № 27 по вулиці Титова, де він жив останні роки.

Стаття І.В. Мазуренко про Кононенка

жалоба-кононенка.jpg жалоба2.jpg жалоба3.jpg обвинит-заключение-кононенко.jpg приговор-кононенку.jpg приговор-кононенку.зворот.jpg производ.-характер.-на-кононенка.jpg протокол-допиту-кононенка.jpg прошение-М.-Кононенко.jpg справкаКононеку.jpg характер.-на-кононенка.jpg постан.-об-освобожд-Кононенко.jpg


Hosting Ukraine Creative Commons