Дніпропетровський національний історичний музей

Турьян Пінхус Григорович

20.04.1896 — 30.08.1976
Герой Радянського Союзу

Дата указу: 19.03.1944. За мужність і героїзм, виявлені при форсуванні Дніпра, Указом Президії Верховної Ради СРСР капітанові Турьяну П. Г. присвоєно звання Героя Радянського Союзу (№ 1944).

Народився 20 квітня 1896 року в селі Лебедин Шполянського району Черкаської області в родині робітника. Єврей. Закінчив сім класів неповної середньої школи. З 15 років працював на цукровому заводі. Брав участь у Громадянській війні. Воював з білогвардійцями і поляками. Був на адміністративно-господарській роботі в Київській області. З 1945 року П.Г. Турьян — у запасі. Працював у будівельному керуванні. Жив у Києві. Помер 30 серпня 1976 року. Похований у Києві на Міському цвинтарі «Берківці». Нагороджений орденом Леніна, орденом Червоної Зірки, медалями.

Парторг 269-го окремого саперного батальйону 12-ї армії Південно-Західного фронту, капітан.

26-28 вересня 1943 року парторг 269-го окремого саперного батальйону капітан П.Г. Турьян при форсуванні Дніпра в районі села Петро-Свистуново Вольнянского району Запорізької області керував переправою частин на поромах. Був поранений, але не залишив переправу. Брав участь у боях за плацдарм, у відбитті контратак супротивника.
У бою парторг був рішучий і спокійний, що передавалося навколишнім воїнам. Керуючи переправою під безперервним вогнем супротивника, зумів витримати графік форсування. Добре організував евакуацію поранених із правого берега. Задачу, поставлену командуванням батальйону, виконав.


Hosting Ukraine Creative Commons