Дніпропетровський національний історичний музей

Черепочки любомудрства (1940-і рр.)

Видання «Арка»:

«Поява цього літературно-мистецького органу зумовлюється загальним статус-кво нашого сьогоденні на вигнанщині. Обєднання Українських Письменників МУР приступає до співпраці з цим виданням, виходячи з тих самих міркувань, що лежать в основі всіх видань мистецького слова – міркувань надпартійности.
Справа культури, а зокрема літератури, мусить бути в руках покликаних. Не можемо дозволити собі в ділянці культури повторити приклад інших ділянок нашого життя. На с надто мало і чуємося в дуже відповідальному становищі, щоб ділитись та розкидатись… Тішимося, коли наші думки не чужі частині людей, що можуть і мусять думати.
Мистецькі вальори, коли будемо творити зміст цих книжок, мусять бути основними і вирішальними. Великий патріотизм є той патріотизм, що висловлюється великим мистецтвом.
Ідейний підмурівок мусить зумовлювати доба, в якій живемо. Формуємось у націю. Вичуваємо вивершення української духовности. Періоди розгортання крил за нами. Перед нами простір, що манить до великого старту. Бути буттям людини, що чує під собою форму планети, – це значить бути українцем. І орієнт, і окцидент, і традиції, і вимоги дня… І не будемо хвилюватись, коли вимога синтези буде змушувати нас дивитись на речі без упередження та забобонности. Знаємо, що перед нами події, які рішать і завершать епоху двох середньовіч – середньовіччя, що шукало Бога, й середньовіччя, що шукає людини».
Улас Самчук

1918-47-Арка-1947,-№-5.jpg арка-1947-№-1.jpg арка-437-№-4.jpg арка-47-№-2-3.jpg арка-47-№-4.jpg арка-47-№-5.jpg арка-47-№-6.jpg арка-48-3-4.jpg арка-48-№-2.jpg арка-48-№1.jpg в.jpg в2.jpg в4.jpg естет.jpg м.зеров.jpg не-для-дітей-Арка-1948-№-2.jpg не-для-дітей-Арка-1948-№-3.jpg не-для-дітей-Арка-1948-№-4-jpeg.jpg не-для-дітей-Арка-1948-№-5-jpeg.jpg шерех-не-дл-дітей-1.jpg

Походження українського народу
петров-походження-укр-народу-титул.jpg

петров-походження-укр-народу.jpg

Українські діячі, жертви тоталітарного режиму

«Розвідник, таємний агент, він змушений жити на вістрі повсякчасної небезпеки, у ситуації, коли життя стає грою, а ставкою у грі стає саме життя. Енкаведіст, що цілком органічно почувався у середовищі українських письменників-емігрантів. Радянський агент, нагороджений за сумлінну службу високим орденом Великої Вітчизняної війни першого ступеня. – і водночас автор однієї з найгостріших книг про злочинну сутність системи «Українські культурні діячі – жертви більшовицького терору».
В. Агеєва

укр5.jpg перед.jpg титул-укр-дыячы.jpg укр.jpg укр.д.стор.jpg укр1.jpg укр2.jpg укр3.jpg

 Чапленко «Його таємниця»

кн.jpg його-таємниця.jpg чапленко-його-таємниця.jpg


Hosting Ukraine Creative Commons