Дніпропетровський національний історичний музей

Черепочки без грунту

Микола Григорович Філянський (1873-1938) – український поет, геолог, педагог. Прототип героя повісті В. Домонтовича «Без грунту». Працював у Полтавському краєзнавчому музеї, у Харкові в музеї ім. Артема. У 1931 р. переїхав до Запоріжжя і з того часу працював в музеї Дніпробуду. Здійснив велику роботу по вивченню природних ресурсів України й уклав економіко-географічний довідник України; проводив археологічні дослідження запорізького краю; створив при музеї Дніпробуду краєзнавче товариство, на відкриття якого приїздив Д.І. Яворницький. Друкувався з 1905 р. у часописах «Рідний край», «Сяйво», «Промінь». Автор збірок: «Лірика» (1906), «Calеndarium» (1911), «Цілую землю» (1928), «Кармелюк»

«Арсен Петрович Вітвицький, директор Музею Мистецтв, був дуже мила й приємна людина. Я познайомився з ним 1927 або 1928 року в Харкові в Комітеті охорони пам’яток, куди він приїздив по справах Музею…
Я знав: він писав вірші. Мав дві-три видані збірки поезій. Був поет. Здавалось, він стояв біля самих джерел буття. Живився з його паростків. Володів незагальною здібностю сприймати життя в його передчуттях: міті, поезії, барвах музики, образах міту… Він був поет, писав вірші. Але це значило тільке одне: він був ніхто й ніщо. Людина покликання, але не визнання».
В. Домонтович. Без грунту

IMG_5890.jpg листи-філянського1.jpg листи-філянського3.jpg листи-філянського31.jpg
  1. Данило Йованович Криницький
  2. Жили без Дніпрельстану
  3. Старе місто
  4. Малюнки Алієва


Hosting Ukraine Creative Commons