Дніпропетровський національний історичний музей

Українська Повстанська Армія. Історія нескорених

Дніпропетровський історичний музей ім. Д.І. Яворницького. Співробітники галузевого державного архіву Служби безпеки України та центру дослідження визвольного руху представляють виставку.

29 жовтня в Дніпропетровському історичному музеї (зал № 8 ) відкрилася фотовиставка «Українська Повстанська Армія. Історія нескорених». Виставка продовжиться до 6 листопада.
«Жители Днепропетровской области впервые увидят более 1 тыс. оригинальных фотографий, документы из советских и немецких архивных источников, внутренние документы Организации Украинских Националистов и Украинской Повстанческой Армии. В экспозиции представлены также отдельные материалы из архива Управления СБУ в Днепропетровской области, среди которых уголовные дела, фотографии повстанцев, которые действовали на территории Украины, а также монографии и сборники публикаций, на эту тематику местных научных работников», — розповіли в прес-службі.
В урочистому відкритті фотовиставки взяли участь ветерани УПА, які поділилися з присутніми своїми спогадами. З промовою також виступили голова проводу ОУН в Дніпропетровській області Едуард Рілінг, голова обласної організації УНП Анатолій Сокоринський, представники облдержадміністрації, освітніх закладів міста.
За словами консультанта глави СБУ Аліни Шпак, виставка є інформаційною акцією, її експонати – незаперечні історичні документи, які покликані допомогти відвідувачам самостійно визначити роль і місце ОУН і УПА в історії України і зробити свої виводи про минуле.
А.Шпак повідомила, що наступним кроком стане відкриття інформаційно-довідкових залів при обласних управліннях СБУ, які спростять доступ до документів, що зберігаються в архівах СБУ.
Раніше в Службі безпеці України (СБУ) почав роботу Інформаційно-довідковий зал, що представляє відкритий електронний архів і покликаний спростити доступ і використання розсекречених документів. Всі документи систематизовані і об’єднані тематично: Голодомор 1932-33гг., діяльність ОУН-УПА, репресії в Україні, дисидентський рух і тому подібне. На сьогоднішній день представлено більше 23 гігабайтів інформації.

Виставка працює з 10. 00 до 17.00
Вихідний – понеділок
Вхід на виставку – безкоштовний
Тел. для довідок: 46-34-22, 46-63-97


Hosting Ukraine Creative Commons