Дніпропетровський національний історичний музей

Люди металу (виставка до Дня працівника металургійної та гірничодобувної промисловості України)

В Дніпропетровському національному історичному музеї ім. Д.І. Яворницького працює виставка Народного музею ПАТ «Євраз Дніпропетровський металургійний завод ім. Г.І. Петровського» «Люди металу», приурочена до Дня працівника металургійної та гірничодобувної промисловості України.

004-Брянский-завод-4.jpg Правление-1901г..jpg Попков-и-дирекция-1912г..jpg 9П-616.0-79251.Днепропетровск.10.05.57.jpg

 Виставка розповість про історію одного з найстаріших металургійних підприємств України, яке було засноване Брянським акціонерним товариством і дало перший чавун в травні 1887 року. До початку 1990-х рр. завод багато в чому був містоутворюючим. Завдяки його діяльності були створені: міський водопровід і набережна, Брянська церква (нині — Будинок органної та камерної музики), метро, міські лікарні № 2 та 11 і багато інших установ і будов нашого міста. Навіть історія футбольного клубу «Дніпро» бере свій початок від футбольної команди Брянського робочого індустріального технікуму (1918 р.), який перебував у віданні нашого заводу.

2013-01-09-09-59-49-01.jpg 2013-01-09-10-02-11-01.jpg 1)Фото-орг.-музея;-2)22-мая-1887-г.;-3)Маяков-К.М..jpg стан550_ретушь.jpg

 Протягом більше 125-ти років історії, головну цінність заводу завжди складали його люди: академіки В.М. Свечников, К.Ф. Стародубов, О.П. Чекмарьов, Г.Г. Єфіменко, професора С.Ф. Чукмасов, С.І. Лапицький, С.Г. Ростовцев, А.Д. Готліб, І.І. Коробов, творець легендарної «Катюші» І.І. Гвай, лідер міського підпільного руху під час Великої Вітчизняної війни Г.П. Савченко, підпільниця Д. Кулакова, Герої Соціалістичної праці П.Л. Ковальський та І.С. Терещенко та ін., почесні громадяни міста В.П. Ошко та П.С. Махота, директора заводу М.М. Гогоцький, С. Бірман, В.Ф. Мазов, В.І. Дерев’янко та десятки тисяч інших працівників, які працювали в його стінах. Своєю невтомною працею вони створили славу нашого заводу і міста — міста чавуну і сталі.

На виставці будуть представлені і матеріали Дніпропетровського національного історичного музею ім. Д.І. Яворницького, де зберігається велика колекція з історії заводу.
Запрошуємо Вас відвідати захоплюючу виставку.

афиша-музей_A4.jpg


Hosting Ukraine Creative Commons