Дніпропетровський національний історичний музей

Виставка живопису «Закарпатський пейзаж»

27 січня 2015 р. в музеї «Літературне Придніпров’я» відкрито виставку робіт художника-пейзажиста Юрія Бобаля з м. Свалява Закарпатської області.

Назва виставки говорить сама за себе. На ній представлені пейзажі рідного краю художника, любов до якого автор проніс через усе своє непросте життя.

100_1237.jpg  Юрій Іванович Бобаль народився 27 січня 1945 р. в сільській родині. Любов до малювання проявив з раннього дитинства, беручи приклад з батька, який в юності займався самодіяльною творчістю. Після закінчення середньої школи в 1962 р. виїхав до Казахстану, де працював водієм. У 1964 р. був покликаний в армію, в будівельні війська. У ті роки самостійно почав малювати. У 1967 р. повернувся в рідні краї. Працюючи водієм, продовжував малювати пейзажі Закарпаття.

З 1970 по 1976 рр. навчався на заочному відділенні університету, одночасно удосконалюючи майстерність живописця під наглядом свого наставника М.М. Чамонія. За цей період Юрій Бобаль представив на суд своїх земляків сім персональних виставок.
Долі було завгодно, щоб Юрій Бобаль переїхав у м. Маріуполь, де прожив шість років. У вільний від роботи час малював Азовське море і приморський степовий край. Виставляв свої полотна в Донецьку, Краматорську та Маріуполі.
З 2005 р. Юрій Бобаль живе і працює в Дніпропетровську. Сповнений творчої енергії, пише пейзажі Подніпров’я. П’ять років тому в Дніпропетровському художньому музеї пройшла його виставка з поетичною назвою «Закарпатська рапсодія».

Виставку в літературному музеї відкрито в день 70-річчя художника, але головна її мета все ж не особистісна, а громадянська — сприяти єднанню та цілісності України, взаєморозумінню людей нашої держави за допомогою творів живопису — пейзажів рідного Закарпаття, в які Юрій Бобаль вкладає душу, серце і любов.

DSC_0581.JPG DSC_0585.JPG

Hosting Ukraine Creative Commons