Дніпропетровський національний історичний музей

«Простір присутності. Сцена друга»

Виставка аспірантів та професорів Інституту образотворчого мистецтва Університету Яна Кохановського в Кєльцах «Простір присутності. Сцена друга».

Виставка «Простір присутності» — це чергова колективна виставка митців, зв’язаних з Інститутом образотворчого мистецтва Університету ім. Яна Кохановського в Кельце, академічних викладачів – професорів та докторів, а також студентів докторантури напрямку «образотворче мистецтво». Її організаторами є Люцина Гоздек та Артур Барткевич, кураторський дует, які в минулому році організували низку презентацій в Україні, в тому числі виставки:

  • «Барва. Образ. Символ.», Галерея Львівської Національної Академії Мистецтв, Львів
  • «Синергія», Закарпатський музей образотворчого мистецтва, Ужгород
  • «Простір присутності», Обласний краєзнавчий музей, м. Вінниця

Пропонована зараз тема зв’язана з присутністю, її простором і контекстами. З першого погляду проста назва містить в собі багато посилань, що вказують на складність проблеми, її широту і неоднозначність. Присутність більше відноситься до таких понять, як: буття, бути присутнім, перебування десь, відвідування, продуктивність, означення свого існування, асоціація, участь, життя. І це тільки початок розуміння. Деякі визначення вказують на присутність головним чином як на свідомість існування, або перебування в певному місці або визначення компонентів диференціації (буття людина на відміну від буття об’єкту) або в якості одного з основних понять філософії (Дасейн, Мартіна, Хайдеггера). Інші, особливо он-лайн словники, розвивають поняття присутності до нескінченного дерева, в якому визначення складається з десятків посилань, що ведуть до наступних посилань, ті – до наступних, до наступних і так далі.

Виставка триватиме з 22 червня по 25 липня 2016 р.
Адреса: пр. Дмитра Яворницького, 16
Часи роботи: щодня, окрім понеділка та останньої п’ятниці місяця з 10.00 до 16.30
Тел. Для довідок: (0562) 46-34-22
Інтернет ресурси: www.museum.dp.ua, facebook.com/yavornytskiymuseum, vk.com/yavornytskiymuseum.

Dniepr-16-plakat.jpg


Hosting Ukraine Creative Commons