Дніпропетровський національний історичний музей

Фотовиставка «Іловайськ 2014»

Фотовиставка продовжиться два тижні. На виставці представлені 60 робіт.

Автори фотографій — Олександр Глядєлов, Максим Дондюк, Максим Левін і Маркіян Лисейко, які самі приймали безпосередню участь у подіях серпня 2014 року.

Уперше фотороботи виставлялися в Національному музеї Тараса Шевченка м. Київ, через рік після трагедії, для більшості бійців ці світлини були останніми в житті, вони загинули при виході «зеленим коридором», частина бійців потрапила в полон, частина отримала поранення. Деякі з героїв фотографій, яким вдалося залишитися в живих після Іловайської трагедії, загинули на Сході України під час інших військових операцій. Тому проект — це своєрідна данина їх пам’яті, а кожна фотографія — окрема історія події або людини. Усі знімки супроводжуються текстом, вводять глядача в контекст цієї історії.

За свідченнями бійців, що пройшли через «Іловайський котел», в цій трагедії загинуло більше тисячі патріотів! Минуло вже два роки, але жоден з командувачів не взяв на себе відповідальність за злочинні накази та бездіяльність…

Довідка. Бої за Іловайськ — епізод війни на сході України у другій половині серпня 2014 року, в ході якого розгорнулися запеклі бойові дії між ЗСУ і підрозділами МВС з одного боку, та озброєними формуваннями колаборціоністичної терористичної організації ДНР і Збройних сил Російської Федерації з іншого.

Це місто в 50 кілометрах від Донецька стало тоді місцем важкої поразки української армії. Успішний наступ на території, контрольовані проросійськими сепаратистами, захлинулося — українські військові зіткнулися з потужним супротивником. Хоча Москва не визнає цього до сьогодні , але весь світ упевнений: на схід України, без розпізнавальних знаків, увійшли частини регулярної російської армії.

Українські силовики увійшли в Іловайськ 18 серпня. Вони змогли взяти під свій контроль більшу частину міста, однак після введення регулярних російських військ 23-24 серпня і через дезертирство окремих українських підрозділів 28 серпня іловайське угрупування опинилося в оточенні. 29 серпня вночі Путін звернувся до бойовиків із закликом відкрити гуманітарний коридор для українських військових, що опинилися в оточенні. 29 серпня о 6:00 ранку російський офіцер прибув до Многопілля і повідомив українській стороні, що вихід має відбуватися без зброї. О 8:15 українські військові організованими колонами почали рух з міста. Колони були розстріляні на марші. У боях і при виході з «котла» загинули та потрапили в полон сотні людей. Сутичка під Іловайськом стала переломним моментом війни на сході України — Збройні сили України втратили ініціативу на Донбасі та перейшли від атаки до оборони. Важкі втрати спонукали українське керівництво до укладення Мінського перемир’я в рамках контактної групи Україна – Росія — ОБСЄ із залученням представників російських бойовиків.

Олександр Глядєлов — український фотограф, який знімає документальні проекти і конфлікти в різних країнах світу, активно співпрацює з міжнародною гуманітарною організацією «Лікарі без меж» і є володарем нагород Інституту Відкритого Суспільства, Medal of Excellence Міжнародного фонду документальної фотографії в Сан-Фрациско, Гран-прі Укрпресфото — 97 та інших.

Максим Дондюк, переможець престижної журналістської премії Remi Ochlik Prize.

Максим Левін працював в газеті «Киевские Ведомости», фотоагенстві «Фотолента», УНІАН. Протягом 2007-2008 рр. в «Газеті 24». Далі — фріланс для журналів «Фокус», «Профіль», «Український Тиждень», агентства Associated Press.

Маркіян Лисейко, працює фотокором «Укрінформу».

Запрошуємо усіх небайдужих вшанувати пам’ять загиблих патріотів!

Контактні особи: Сологубова Аліна Борисівна (099) 469 88 05,
Любима Любов Борисівна (098) 355 04 48

МАКЕТ-ЗАПРОШЕННЯ.jpg


Hosting Ukraine Creative Commons