Дніпропетровський національний історичний музей

«Андрей Шептицький: меценат, бізнесмен, лідер церкви та нації»

Унікальність виставки полягає в тому, що особисті речі митрополита, одного з творців ідеї української нації та держави, вперше будуть вивезені за межі Львова саме для експонування в садибі видатної особистості нашого краю та країни, «Козацького Батька» Дмитра Яворницького.

Представлена виставка — це спільна робота Львівського музею історії релігії, Музею Митрополита Андрея Шептицького Львівської архієпархії УГКЦ та приватної колекції «Студіон».

Кожен з музеїв намагався віднайти у своїх колекціях найцікавіші експонати, справжні реліквії, що дало б змогу повніше і глибше розкрити постать Владики, і ці реліквії ви зможете побачити у Дніпрі.

Презентували виставку в Садибі Д. Яворницького очільники львівських музеїв, що надали експонати, відомі фахівці з теми: Орест Малиць — директор Львівського музею історії релігії та отець Севастьян Дмитрух — директор Музею Митрополита Андрея Шептицького при соборі Св. Юра, а також співробітники музеїв Львова та Дніпра — Яна Тимошенко  — завідувач Меморіального будинку-музею Д. Яворницького та Ігор Щупак — директор музею КДЦ «Менора» «Пам`ять єврейського народу та Холокост в Україні».

На прентації прозвучали релігійні та світські співи у виконанні солістки Будинку органної та камерної музики Галини Охотнік (Дніпро).

Виставка буде працювати за графіком роботи музею до 10 грудня 2018 року.

42654171_1110069982490190_1746324107596660736_n.jpg


Hosting Ukraine Creative Commons