Дніпропетровський національний історичний музей

«Чарівний світ… Валентина Бекетова»

Відома музейниця, науковиця, геральдистка, багаторічна заступниця директора Дніпропетровського національного історичного музею ім. Д.І. Яворницького з наукової роботи, Заслужений працівник культури України трагічно загинула рік тому, 19 жовтня 2017 р.

Валентина БЕКЕТОВА є автором та співавтором унікальних видань, серед яких «Геральдика Дніпропетровщини», «Віхи музейної біографії», «Скарби Дніпропетровського національного історичного музею», ряду культурних проектів, що здобули міжнародні гранти, одним з авторів ідеї та організаторів проведення у Дніпрі Всеукраїнського музейного фестивалю. За участі В. Бекетової було створено низку музеїв області, зокрема, музей історії розвитку фінансової системи Дніпропетровської області, музей «Громадянський подвиг Дніпропетровщини в подіях АТО», у планах залишився музей історії кіно. Виставкові проекти В. Бекетової завжди були масштабними та яскравими, найбільш відомі з них «Чарівний світ дитинства: від народження до школи», «Хід за ходом…»: відтворення історії шахів на Дніпропетровщині», «За честь і відданість…» (почесні громадяни Катеринослава-Дніпропетровська)» та ін. За здобутки у галузі культури В.М. Бекетова була відзначена званням «Заслужений працівник культури» (2009 р.) , а також медаллю «За заслуги перед містом» (2004 р.), низкою дипломів, грамот та подяк усіх рівнів.

На виставці будуть представлені наукові доробки В.М. Бекетової, унікальні видання, афіші, відзнаки, предмети з експедиції на БАМ та цілину, рідкісні світлини з особистих архівів та фонду ДНІМ, матеріали Всеукраїнського музейного фестивалю та наукових конференцій, колекції та предмети хобі, особисті речі тощо, а також відтворені фрагменти найбільш відомих виставок В. Бекетової: «Світ дитинства», «Хід за Ходом», «За честь і відданість…», «Українська Геральдика».

  1. Бібліографія В.М. Бекетової
  2. Стаття на Вікіпедії
44308800_1905844599461937_4199563797339308032_n.jpg

Hosting Ukraine Creative Commons