Дніпропетровський національний історичний музей

Фаримец Алла Миколаївна

Старший науковий співробітник.

Нагороджена грамотами та подяками місцевих органів влади.

Працює в Дніпропетровському історичному музеї з 1978 р., з 1989 р. по 2000 р. – завідуюча відділом історії релігії та етнографії.

З 2000 року по 2008 рік – керівник музейних програм Всеукраїнського центру вивчення та викладання історії Голокосту «Ткума».

З 2008 р. – співробітник Музейного центру О.П. Блаватської та її родини.

Приймала участь у вітчизняних та закордонних наукових конференціях та семінарах, автор багатьох наукових та науково-популярних статей, має публікації.

Дослідницькі  теми:

«Релігійні вірування стародавніх слов’ян», «Календарні свята та обряди стародавніх слов’ян» , «Зібрання ікон в колекції ДНІМ», «Стародруки у фондовому зібранні ДНІМ» (лекція), «Культове шитво на прикладі фондових колекцій ДНІМ», «Християнство у вітчизняній культурі» (присвячена тисячоліттю хрещення Русі». Перелічені теми знайшли своє відображення у створенні тематико-експозиційних планів, виставок та лекціях.

Бібліографія:

  1. «С.М. Фадєєв. Нові дослідження про державного та громадського діяча першої половини ХIХст. А.М. Фадєєв в контексті створення Музейного Центру О.П. Блаватської та. її родини». 2008.
  2. «Предмети релігійного культу в зібранні ДІМ: Китай, Монголія, Японія ХVIII-ХIХст.». 2009.
  3. «Воспоминания» А.М. Фадєєва як джерело з історії сім’ї Фадєєвих, в якій народилась та виховувалась О.П. Блаватська». 2012.
  4. «Аналіз особистості А.М. Фадєєва, як державного діяча та голови родини, на основі його «Воспоминаний». 2013.
  5. «Місто Катеринослав в «Воспоминаниях» А.М. Фадєєва». 2014.
  6. «Олена Іванівна де-Бандре дю-Плессі – бабуся О.П. Фадєєвої та прабабуся О.П. Блаватської. ЇЇ роль в сімейній педагогіці, яка заклала основи в створенні блискучої династії і  стала явищем у вітчизняній та світовій культурі». 2015.

Hosting Ukraine Creative Commons