Дніпропетровський національний історичний музей

Вечір клавесинної музики

24 квітня 2013 в музеї «Літературне Придніпров’я» в рамках мистецького проекту «Звуки крізь століття» відбудеться черговий музичний вечір. Зі своєю програмою виступить гостя проекту — клавесиністка Світлана Шабалтіна (Київ).

Shabaltina.jpg Світлана Шабалтіна — постійна учасниця та почесна гостя проекту. Веде постійну концертну діяльність на території України та за її межами. Виступала зі своїми програмами у багатьох країнах Європи і США, брала участь у міжнародних фестивалях, здійснила ряд записів на телебаченні та радіо. З 1995 року очолює клас клавесину Національної музичної Академії України у Києві. Фактично, є засновницею української клавесинною школи. Її учні — концертуючі музиканти.

У програмі прозвучить музика наступних композиторів:

Вільгельм Фрідеман Бах (1710 — 1784) — старший син Йогана Себастьяна Баха, відомий органіст, клавесиніст, імпровізатор і композитор. Відомий як «Халльский Бах».

Готліб Теофіл Муффат (1690 — 1770) — австрійський композитор, органіст і клавесиніст. У числі його учнів кілька молодих членів королівської сім’ї, в тому числі майбутня імператриця Марія Терезія.

Джузеппе Доменіко Скарлатті (1685 — 1757) — італійський композитор і клавесиніст; провів більшу частину свого життя в Іспанії та Португалії. Автор понад п’яти сотень сонат для клавесина. Служив при іспанському дворі, був учителем музики принцеси, а потім королеви Марії Барбари.

Жозеф Нікола Панкрас Руайе (1705-1755) — французький композитор і клавесиніст. Був учителем музики дітей Людовіка XV, серед яких — дофін Людовік Фердинанд — батько майбутнього короля Людовика XVI.

Квитки можна придбати у касі музею за адресою:
м. Дніпропетровськ, пр. К.Маркса, буд 64.
тел. +38 (056) 778-01-00.
Початок о 18:00.

Афиша.jpg


Hosting Ukraine Creative Commons