Дніпропетровський національний історичний музей

90 років ВЛКСМ

5 квітня 1920 р. в будівлі кінотеатру «Модерн» (пізніше — кінотеатр «Україна», а в наші часи — торгівельний центр) відбувся 1-й губернський з’їзд комсомолу. На цьому з’їзді відбулося юридичне оформлення губернської комсомольської організації, яка налічувала 996 осіб.
У роботі з’їзду взяли участь 36-38 делегатів. З доповіддю «Мета і завдання з’їзду» виступила С.І. Гопнер. З’їзд поставив перед комсомольськими осередками губернії наступні завдання: систематично проводити військові навчання; формування бойових загонів; залучати широкі маси робітничо-селянської молоді до участі в суботниках та недільниках; приділяти особливу увагу боротьбі з господарською розрухою; організовувати комсомольські осередки на селі.
На з’їзді було обрано губком у складі 7 членів і 3-х кандидатів. Секретарем Катеринославського губкому був обраний Цитович.
До цих подій в історичному музеї приурочена міні-виставка (зала №5), яка триватиме до кінця квітня. На виставці представлені: комсомольські квитки, значки, фотографії комсомольців 1920-1930-х рр.., а також раритетне видання «Дніпропетровський комсомол в ілюстраціях 1917-1920 рр..»


Hosting Ukraine Creative Commons