Дніпропетровський національний історичний музей

Музей про Джаз

Вперше наш музей розповідає про джаз на фестивалі «Джаз-на-Дніпрі».

Готуючись до участі, склавши концепцію виставки, ми зітнулися з нестачею експонатів. Так склалося, що за радянських часів превалювали інші чинники по збиранню фондової музейної колекції, тому предмети та інші артефакти з історії дніпровського джазу, опинилися не у фондах.

Але ми вирішили не поступатися. Завдяки особистим зв’язкам музейних співробітників, періодичним джерелам та інтернет-мережі, нами була зібрана інформація, яка стала основою інформативної частини виставки.

Особлива подяка – родині визнаного знавця та шанувальника джазу, одного з засновників першого джаз-клубу у нашому місті, організатора фестивалів джазової музики Володимира Задонцева. Родина ( Нина Задонцева) поділися особистими спогадами, речами, познайомила з живим свідками джазової історії на Дніпрі, що і склало основу атмосфери нашої виставки.

Це перша спроба. Тепер запрошуємо всіх небайдужих долучатися до формування музейної колекції з історії джазу, щоб поговорити про джаз у музею.

P.S. Особливо цікавить фото матеріал з історію місцевого джазу 1960-1990-років. Включаючи фото кафе «Чиполліно» (свого часу розташовувалося за адресою вул. Інженерна, 2а), яке зналося на джазі! Дякуємо усім небайдужим!


Hosting Ukraine Creative Commons