Музей задав «джазу»

Дніпропетровський національний історичний музей ім. Д.І. Яворницького продовжує «ходити» в люди. Після Dnepr Fashion Weekend та Book Space дійшла черга і до фестивалю «Джаз на Дніпрі». В двох останніх заходах історичний музей брав участь вперше.

Міні-виставка «Музей про джаз» знаходилася на Монастирському острові 20-21 липня. Головна її мета — розповісти про розвиток джазу у нашому місті з 1930-х років по сьогодення. Автор ідеї — І. Задонцев, науковий співробітник музею. Виставка була присвячена пам’яті його діда Володимира Антоновича Задонцева, який був ініціатором проведення у Дніпрі лекцій про джаз та перших музичних фестивалів.

Сама виставка включала в себе інтер’єр радянської квартири 1970-1980-х рр. Де мешканці міста на програвачі слухали джазові композиції, а по радіо — передачі про джаз від «Голос Америки». В ретро-куточку усі бажаючи мали змогу зробити фото на пам’ять.

За два дні виставку відвідало близько 500 чоловік, серед яких як представники міської влади, так і музиканти.

Це перша спроба. Тепер запрошуємо всіх небайдужих долучатися до формування музейної колекції з історії джазу, щоб поговорити про джаз у музею.