Дніпропетровський національний історичний музей

Фонди історичного музею поповнилися листами І.І. Дворника, учасника радянсько-фінської війни

Напередодні Дня пам’яті про війну (22 червня 1941 р. – день початку війни з фашизмом) працівники музею зустрілись з мешканцями шахтарського м. Тернівка, що на Павлоградщині, краєзнавцем Федором Гапчичем та Валентиною Дворник, у якої зберігаються цікаві родинні документи – листи, довідки, посвідчення, фотографії 1930-1940-х рр., пов’язані з долею її батька Аносова Івана Михайловича та батька її чоловіка Дворника Івана Івановича, звичайних мешканців Дніпропетровщини, пересічних громадян України.

Обидва були учасниками Другої світової війни, Іван Іванович воював на фінському фронті, а з 1941 р. захищав батьківщину від фашистів, як і Іван Аносов, обидва були в полоні, знову воювали і загинули у боротьбі з фашизмом. Серед матеріалів особливий інтерес музейних працівників викликали листи (близько 100 од.) Івана Дворника до своєї родини, де він, уродженець с. Котівки Магдалинівського району, колишній вчитель математики та фізики Євдокіївської сільської школи, у подробицях описує події 1940-х рр., перебіг воєнних часів, побутові аспекти повсякденного життя, висловлює глибокі почуття любові до своєї жінки і родини. Таких матеріалів, навіть в родинних архівах, вже не залишилось. Музейники запропонували Валентині Іванівні Дворник передати цей унікальний родинний архів до фондів музею, на що вона люб’язно погодилась, навіть здивувалась, що її родинні документи можуть бути цікавими історикам з обласного центру (в родині залишились електронні копії).

Стан всіх матеріалів поганий, аркуші листів та довідки ветхі, потерті, надірвані, але текст читається добре, такщо науковці музею зможуть отримати цікаву і різнопланову інформацію про часи війни, долі наших земляків, яким довелося бути тими «гвинтиками» в руках «великих світу цього», яких відправляли на смерть сотнями тисяч, яких любили і чекали рідні на батьківщині.

30-е-годы.-Терновка.-Аносов-Иван-Михайлович-и-его-жена-Гнеушева-Прасковья-Карповна..jpg Дворник-Иван-Иванович.-1938-год.-слева-первый-в-первом-ряду..jpg г.-Рыбинск.-Ярославская-обл.-02.03.1940-год.-Дворник-Иван-Иванович..jpg Дворник-Виталий-Иванович-город-Нахечивань-на-Араксе,-сын-погибшего-Дворника-И.И.-21.04.1965г..jpg автошкола-501.jpg автошкола-565.jpg автошкола-597.jpg автошкола-872.jpg


Hosting Ukraine Creative Commons