Дніпропетровський національний історичний музей

Фонди музею поповнились експонатами призерів XV Паралімпійських ігор

Спортивна скарбниця Дніпропетровського національного історичного музею ім. Д.І. Яворницького поповнилась унікальними спортивними нагородами чемпіонів та призерів XV Паралімпійських Ігор – вихованців Дніпропетровського обласного Центру «Інваспорт».

Велику допомогу в зборі матеріалів надала Зайцева Олена Андріївна, начальник КЗ ДГЦ «Інваспорт». Співробітники Центру підготували великий плакат (2х1,5 м) з фотографіями виступів дніпропетровських спортсменів на XV Паралімпіаді і передали музею. Тепер в музейній колекції можна побачити: офіційний талісман XV Паралімпійських Ігор зелений Том з «волоссям» у вигляді листя пальми. Він являє собою уособлення бразильської фауни. Такі талісмани разом з золотими, срібними та бронзовими медалями отримували всі чемпіони та призери Паралімпіади на п’єдесталі пошани. Денис Дубров – чемпіон та призер з плавання, передав їх музею разом з дипломами на золоту, срібну та бронзову медалі. Тут же його золота та срібна медаль з дипломами Чемпіонату Світу з плавання 2015 року. Наша дніпровська золота рибка Ганна Стеценко подарувала музею Диплом до Золотої медалі XV Паралімпіади, олімпійські шорти з майкою та талісманом Чемпіонату Світу з плавання 2015 року. Паралімпійський одяг 2016 року дуже яскравий, розшитий емблемами. На спортивній куртці вишитий напис: «Слава Україні!». В колекції музею — спортивна куртка, три спортивні футболки, спортивна кепка Дениса Дуброва.

Спортсмени передали багато фотографій з Паралімпіади 2016 року. Серед них фото Лідії Соловйової – найсильнішої жінки Планети. Вона переборола всіх жінок Світу в змаганні з пауерліфтингу. Привертає увагу фото, де зображений багаторазовий чемпіон з футболу Тарас Дутко, який несе Прапор України в день закриття Паралімпіади. Параолімпійська збірна команда України з футболу в третє виборола золоту медаль Паралімпіади. Збір колекції продовжується.

Трохи історії. XV Паралімпійські Ігри в Ріо-де-Жанейро (Бразилія) — 7 вересня – 18 вересня 2016 року. Для українських спортсменів вони стали знаковими: наші спортсмени вибороли більше нагород у порівнянні з попередніми Паралімпійськими Іграми. Українські паралімпійці завоювали 117 (41-37-39) медалей на Паралімпійських іграх 2016 року. Команда України стала третьою за кількістю здобутих золотих нагород. Зазначимо, збірна України перевершила досягнення Паралімпіади-2012 у Лондоні. Тоді українці завоювали 84 медалі (32-24-28). Нагадаємо, що в Атланті-1996 українці здобули 7 відзнак (1-4-2), у Сіднеї-2000 — 37 (3-20-14), в Афінах-2004 — 55 (24-12-19), а у Пекіні-2008 — 74 (24-18-32). Крім того, Україна вперше потрапила у трійку кращих у медальному заліку. Ми нагадаємо Вам прізвища чемпіонів і призерів Дніпра, які надзвичайно успішно виступили на Паралімпіаді-2016 і піднесли Україну на нові висоти. Особливо відзначилися у Ріо-де-Жанейро українські плавці: Денис Дубров та Ганна Стеценко, які здобули вісім (3-3-2) та чотири (3-1) нагороди. Не варто забувати про тріумф української футбольної збірної, яка виграла всі свої поєдинки на турнірі. Як мінімум, спортсменам з обмеженими можливостями вдалося те, що не під силу здоровим і багатьом колегам.

IMG_7464.jpg IMG_7463.jpg IMG_7461.jpg IMG_7460.jpg IMG_7459.jpg IMG_7458.jpg


Hosting Ukraine Creative Commons