Дніпропетровський національний історичний музей

Захід-гра «Свято Великодня»

26 квітня 2017 р. у Меморіальному будинку-музеї академіка
Д.І. Яворницького вже вчетверте відбувся щорічний дитячий захід-гра «Свято Великодня» за участі учнів 3-го класу СЗШ № 37.

«Свято Великодня» традиційно проводиться у садибі
Д.І. Яворницького, адже господар оселі протягом життя збирав та зберігав українські етнографію та фольклор, записував народні звичаї, традиції, зокрема й великодні. Завдяки вченому у фондах Дніпропетровського національного історичного музею ім.
Д.І. Яворницького до нашого часу зберігаються унікальні писанки з давніми орнаментами з різних регіонів України, рукописи обрядових пісень, родинних звичаїв, біблійних легенд тощо.

На заході учні у командній грі дізналися більше про історію християнського свята, його символіку та великодні традиції в Україні, продемонстрували власні знання та навички. Особливо цікавою формою сприйняття нового матеріалу для дітей став майстер-клас. Так, про традиції прикрашання оселі до Великодня дізнавалися під час майстер-класу з плетення справжнього весняного вінка з рослин із саду Дмитра Івановича; про традиції писанкарства, основні символи та кольори – під час майстер-класу зі створення писанки, де кожен учень мав змогу обрати символ, близький йому, і розмістити на декоративній писанці. Окрім того, кожен з учасників свята забрав із собою власноруч зроблений яскравий оберіг – «зайчик-на-пальчик» у техніці «лялька-мотанка». А команда-переможець, набравши більшу кількість балів, здобула для класу унікальні музейні видання!

Замовити захід можна за тел.: (0562) 47-27-61, (0562) 47-27-33,
(050) 054-81-55, (093) 185-48-43.
Адреса музею: пл. ім. Т.Г. Шевченка, 5
Сторінки у соц. мережах: www.facebook.com/budynok1/ https://vk.com/budynok https://twitter.com/D_Yavornytsky      www.instagram.com/sadyba_yavornytskogo/

1 (2).jpg 1 (3).jpg 1 (1).jpg 1 (4).jpg 1 (6).jpg 1 (7).jpg 1 (5).jpg 1 (8).jpg


Hosting Ukraine Creative Commons