Дніпропетровський національний історичний музей

Вечір пам’яті Івана Сокульського

22 червня 2017 року виповнюється 25 років як пішов засвіти наш земляк, відомий поет і правозахисник Іван Григорович Сокульський.

Іван Сокульський є одним із зачинателів демократичного руху на Дніпропетровщині, який ціною власного життя виборював нашу державність. Навіть стислий перелік його біографічних відомостей (повоєнне дитинство на степовому хуторі Синельниківського району, навчання у Львівському і Дніпропетровському університетах, перерване виключенням за неблагонадійність, активна громадська і правозахисна діяльність) – свідчать про ранню світоглядну визначеність, послідовність поглядів, відсутність пресловутого їх перебудовування, вірність внутрішній правді. А літературна праця, якої не змогли припинити навіть багаторічні репресії – 13,5 років тюрем, карцерів та таборів — говорить про цілеспрямоване поєднання життя і творчості.

«Лише моральний та духовний чин, — за словами Сокульського – не може пропасти намарне, не поклавши і свій, хай невеличкий, камінець в конкретне і суттєве поліпшення суспільства».

Досвід стійкості, непереможності, набутий в умовах гонінь такими як Іван Григорович Сокульський, написані ним поезії, необхідні для усвідомлення шляху, яким йти сьогодні.

Музей «Літературне Придніпров’я» запрошує 22 червня о 14.00 на вечір пам’яті Івана Григоровича Сокульського його друзів та шанувальників.

DSC03241.JPG DSC03246.JPG DSC03240.JPG

Hosting Ukraine Creative Commons