Дніпропетровський національний історичний музей

Сайт музею перейшов на вільну ліцензію

Дніпропетровський національний історичний музей ім. Д.І. Яворницького приєднався до численних організацій світу, що використовують ліцензію Creative Commons на своєму сайті. Головний мотив — дати можливість вікіпедистам, авторам найпопулярнішої онлайн енциклопедії, вільно використовувати численні матеріали з історії України та краю, розміщені на нашому сайті.

Логотип ліцензії «Зазначення Авторства 4.0 Міжнародна (CC BY 4.0)» у нижній частині нашого сайту свідчить про те, що будь-хто може вільно поширювати (копіювати і розповсюджувати матеріал у будь-якому вигляді чи форматі), змінювати (реміксувати, трансформувати, і брати матеріал за основу для будь-яких цілей, навіть комерційних) за умови, що при цих діях буде зазначено авторство.

Одна з 5-ти основ Вікіпедії проголошує, що усі матеріали Вікіпедії є вільними для використання, при цьому будь-хто може вносити до них зміни. Розміщені тексти ресурс також пропонує під вільною ліцензією. Розміщувати матеріали, які порушують авторське право, або роботи, ліцензовані на несумісних з вільними ліцензіями умовах, у Вікіпедії не можна.

Переваги ж Вікіпедії у поширені інформації, зокрема, й тої яка з’являється завдяки науковій роботі працівників музеїв, є більш ніж очевидними. Онлайн енциклопедія входить до десяти найбільш відвідуваних сайтів світу і України. Щомісяця її статті переглядають мільйони разів. Вільноліцензування сайту спрощує процедуру перенесення інформації з сайту до статей і таким чином розширює можливості користвачів на отримання потрібної інформації у швидкий та зручний спосіб.

Також, нагадуємо, що музей приєднався до проведення Вікімарафону, що проходив у січні цього року для відзначення 13-річчя української Вікіпедії. Під час акції було створено статтю Тіссен Дітріх Корнелійович. Створення та покращення статей про музеї-філіали та історичні постаті краю продовжується.

Дякуємо Громадській організації «Вікімедіа Україна» за підтримку та консультації щодо створення статей у Вікіпедії.


Hosting Ukraine Creative Commons