Дніпропетровський національний історичний музей

Аліванцева Олена Валентинівна

Заслужений працівник  культури України, завідуюча відділом.

Нагороджена грамотами та подяками, цінними подарунками Міністерства культури України, місцевих органів влади, почесною відзнакою Міністерства культури України «За досягнення в розвитку культури і мистецтв» (2003 р.), відзнакою голови Дніпропетровської облдержадміністрації «За розвиток регіону» (2011 р.).
Працює в Дніпропетровському історичному музеї з квітня 1980 р. З 1983 р. – завідуюча літературним відділом, з 1998 р. – завідуюча відділом-музеєм «Літературне Придніпров’я», з 2002 р. також завідуюча Музейним центром О. П.Блаватської та її родини.
Автор наукової концепції, один із авторів тематико-експозиційного плану музею «Літературне Придніпров’я». Автор наукового проекту музеєфікації пам’ятки історії Будинку Інзова та куратор робіт його ремонту-реставрації. Автор проекту, один із авторів монографії – хрестоматії у 2- томах “Літературне Придніпров’я ”(2005 р). За її ініціативою у 2011 році була встановлена меморіальна дошка, присвячена В.П.Підмогильному.
Ініціатор, автор наукового проекту музеєфікації садиби та будинку Фадєєвих по вул. Ленінградські, 11 в Дніпропетровську, встановлення на цьому будинку меморіальної дошки, присвяченої О.П. Блаватській.
Брала участь в експедиціях та наукових відрядженнях в міста України, Росії, Індії у пошуках джерел за темами наукових досліджень.
Куратор та створювач понад 250 виставок та культурологічних проектів. Автор понад 200 наукових та науково-популярних статей по історії та літературі Придніпров’я.


Hosting Ukraine Creative Commons