Дніпропетровський національний історичний музей

Книга відгуків Меморіального будинку-музею Д.І. Яворницького

3 листопада 1988 року в Дніпропетровську, після тривалої реконструкції, було відкрито філію історичного музею – меморіальний будинок-музей Д.І. Яворницького. З цього часу й до сьогодення оселю «козацького батька» Дмитра Яворницького відвідали десятки тисяч людей не тільки з України та найближчих країн, а й з усіх куточків світу. Книга відгуків меморіального будинку-музею Д.І. Яворницького є унікальним рукописним джерелом, що висвітлює сприйняття людьми, які відвідали садибу, атмосфери будинку вченого початку ХХ століття, отримання ними нових знань про життя та діяльність Д.І. Яворницького.

Книга відгуків – це той письмовий зворотній зв’язок із музеєм, у якому люди щиро відкликаються на проблеми історії, політики, культури, духовного життя свого часу. Через призму спадщини Д.І. Яворницького вони оцінюють себе і навколишнє життя. Тому без перебільшення музейну книгу відгуків можна назвати спадщиною відвідувачів. Вона дозволяє нам простежити контингент гостей садиби Яворницького з моменту відкриття будинку як музею, отримати дані про їхній вік, соціальне становище, місце походження, особисті погляди, крізь які можна побачити віяння різних епох.

Тому завданням даного проекту є поступове опрацювання записів з книги відгуків меморіального будинку-музею Д.І. Яворницького і створення електронної версії книги, щоб дати можливість для широкого опрацювання цього джерела. Можливо, хтось знайде тут і свій відгук, залишений колись після відвідання оселі «козацького батька» Дмитра Яворницького…

  08.01.08.
  Висловлюємо велику подяку науковому співробітнику Єкшову Віктору Володимировичу за цікаву, емоційну розповідь про знаменитого історика запорозького козацтва. Пишаємось величчю великої людини, пам’ятаємо про його досягнення.
  Наукові співробітники
  Національного заповідника «Хортиця».
  Музею історії запорозького козацтва.
  Бажаємо процвітання! (підпис)

  15.01.08.
  Большое спасибо за встречу и теплое, дружеское отношение, […] экскурсии. Очень радует, что молодые не потеряли интерес, а даже наоборот, стремятся больше узнать и донести до большего количества людей. Желаем процветания и приумножения во всех направлениях творческой и личной жизни.
  Потомки козацкого рода
  Семья Панибудьласка
  Г. Киев (підпис) (Светлана Алексеевна)

  02.02.08.
  Ми зачаровані побаченим, і тім, що прослухали. Дуже вдячні робітникам музею.
  (підпис) Федосова
  (підпис) Лівшиц

  15.03.2008 р.
  Завітавши до вашого музею, ми відчули подих історії, який надихає і надихатиме познання нашого минулого, а особливо нас зачарували роботи видатного науковця Д. Яворницького, речі, які залишені до цього часу. Ми провели дуже добре цей час, і обов’язково завітаємо до Вас ще.
  Дякуємо!
  ДІІТ
  Смаль О.М. (7 підписів)

  21.03.2008 р.
  Длительные и нетщетные поиски привели нас, группу туристов из Запорожья, в этот прекрасный дом. Руководитель группы Сергей Мартынюк, участники Ткаченко Вл., Власов Женя и др. с большим удовольствием прослушали экскурсовода, за что ему огромное спасибо. Многими интересными фактами пополнили багаж своих знаний о козацтве.
  Огромное спасибо за то, что вы есть!
  (2 підписи)

  Музей видатного українського історика Д. Яворницького справляє велике враження як освітній і культурний осередок в Україні. Такі місця сприяють формуванню національної свідомості підростаючого покоління. Зичу успіхів всім, хто причетний до творення і популяризації спадщини Великого вченого.
  Доктор історичних наук, професор
  В. Щербак (підпис)
  27.03.08

  Спасибо музею за душевную беседу о Яворницком, казаках, спасибо за отношение к детям доброе и заинтересованное. Хорошо, когда маленьким детям 1-3 класс доступно и интересно рассказывают о серьезных вещах
  г. Севастополь
  (підпис)
  30.03.08
  Участники Кубка Украины по скалолазанию среди юношей «Золотая ящерка»

  Огромное спасибо организаторам этого замечательного музея! Вы на самом деле вносите огромный вклад в культуру нашей страны и не только! Ведь где еще можно увидеть, услышать и почувствовать дыхание нашей истории…
  Также отдельное спасибо экскурсоводу, за отличную, душевную и познавательную беседу!
  Макарова А.А. 30.03.08. (підпис)

  Сердечна подяка фундаторам будинку-музею за проведену ними розшукову роботу, за те, що донесли до нас атмосферу будинку цієї дійсно визначної людини, якою пишається наше місто. Особливе спасибі екскурсоводам за цікаву співбесіду від майбутніх юристів (а можливо істориків?)
  Юр[идичний]. ліцей
  10.04.08.

  Любому, щирому, справедливому… Саме так говорили друзі Дм. Яворницького. Сьогодні двічі, ні — тричі — любий, щирий, справедливий козаче говоримо ми нащадки
  Радник Президента України
  Секретар ради українського козацтва при президентові України
  Станіслав Аржевітін
  [Аржевітін Станіслав Михайлович — народний депутат України, перший заступник голови комітету з питань фінансів і банківської діяльності].
  12.04.2008.

  З сердечною подякую працівникам та фундаторам музею за цікаву, змістовну бесіду, за щиру передачу спадщини. З повагою студенти училища культури.
  15.04.2008 р.

  Дякуємо за матеріалізовану історію. Вона творить наше майбутнє. Сила духу і магія творчости ученого Яворницького — слава України. Який щедрий до нас Бог, що дарує нам такі особистості як видатний історик. А ви, працівники музею, направду опромінені його Духом! Дякую Вам.
  Ірина Форіон, м. Львів
  16.04.2008.

  Дуже вдячні за екскурсію, за музей і за пам’ять, яку так дбайливо зберігаєте. Ми дуже добре знали Дмитра Івановича, лише по книжках. А тепер побачили ніби живого.
  Пугу-пугу, козак з Лугу.
  Марія та Юрко і Василько Кочержинські
  Валентина Кулеба
  2 травня 2008 року

  9 травня 2008 р. — День перемоги
  Враження від відвідин музею чудове, навіть піднесене.
  Дуже гарно було спілкуватись з паном Віктором, не дивлячись на те, що він ще молодий, але дуже гарно говорить та подає матеріал. Я під великим враженням.
  Бажаю його Величності музею, щоб знайшовся меценат для підтримки життєдіяльності.
  Пуханова Таіса Олексіївна
  м. Київ

  Щиро дякуємо за чудову подорож до сивої давнини, до історії нашого краю!
  З повагою архітектор
  Харлан Олександр і компанія.
  09.05.2008 рік

  10.4.08.
  Гениально!
  Т. Строганов
  [Про виставку «Співці української старовини»]

  10.4.08.
  Выставка смотрится, как глоток свежего воздуха в Днепропетровске. Мастера сильные. Спасибо.
  А. Самойленко.

  11.05.08.
  Большое спасибо, за прекрасную екскурсию, за то, что ми узнали много интересного. Великолепная выставка. Огромное спасибо.
  (підпис)

  «НА ПАМ’ЯТЬ…»
  ЗОРЯ ЗІЙШЛА, О, !
  КРАЮ МІЙ…
  — ЗГАДАВ, Я ВАС, УЧИТЕЛЮ
  МІЙ – ВІЧНИЙ (підпис)

  Анцигін Єгор Володимирович. [ДОТХК (худож. корпус)]
  Вражаюча виставка, я стану шанувальником Дмитра Івановича Яворницького, неначе попав до нього в гості. Велика людина як історик, та як відзначна людина України. Був вражений художньою спадщиною (розписом, фото, портрети).

  Дуже дякую за цікаву експозицію та не менш інформативну екскурсію. Бажаю вам всього найкращого і подальшої плідної роботи
  Ольга М[ицюра].
  [випускниця Дніпропетровської академії будівництва та архітектури]

  Зайвий раз переконалась, що головне не масштаб, а якість. Виставка невеличка, але дуже приємна. Приємно було побачити ранні роботи відомих майстрів.
  13.V.2008 р. (підпис)
  Савченко Ганна
  ДОТХК

  Щиро дякуємо за надзвичайно цікаву подорож по музею-садибі акад. Д.І. Яворницького. Зичимо співробітникам музею творчого натхнення, цікавих знахідок, такої ж самовідданості (але підкріпленої належним фінансуванням).
  17.05.2008 р. (підпис) к.е.н., доц. Педько А.Б.
  [нижче олівцем приписано — г. Дн-ск]

  18.05.2008…
  Величезна щира вдячність за унікальний прийом і екскурсію по «кошеві запорозьких козаків» Дмитра Івановича Яворницького — вченого світового рівня, життя якого — це неоціненний скарб України.
  Від потомків запорозьких козаків села Шульгівки Петриківського району Дніпропетровської області Протовчанської паланки Запорізької Січі:
  1. Кліщенка Валерія Івановича (інженера металурга, економіста-фінансиста) (підпис)
  2. Пшеничного Єгора Сергійовича (учня 10 класу Шульгівської середньої школи Петриківського району Дніпропетровської області) (підпис)

  18.05.2008 р.
  З великим задоволенням відвідали виставку художників – друзів Д.І. Яворницького і прослухали дуже цікаву та змістовну розповідь екскурсовода. Велике спасибі працівникам музею за організацію виставки і за отримане задоволення.
  Пенсіонерки Т.А. Азанієва, Т.С. Гінзбург

  Большой неожиданностью для нас стало посещение этого замечательного дома-музея. Уютная атмосфера, прекрасно сохранившиеся экспонаты, живо и радушно проведенная экскурсия приятно взволновали нас. Это всё вдохновляет на дальнейшее изучение истории нашей Украины и путешествия. Спасибо Вам!
  С ув[ажением]. Семья Авдеевых.
  18.05.08

  «Дай же, Боже, миру християнському і людові козацькому і всім вам головам слухавшим», як казали в старовину кобзарі «щастя багацького, здоров’я козацького», творчої наснаги та многая і благая літа
  Едуард Драч 20.05.08
  Шевченкові дні в Дніпропетровську
  drachedw@ukr.net

  Я дивився справжнього дослідника
  Хіросі Катаока
  kataokastev@gmail.com
  20.05.08
  ІМФЕ НАНУ. В […] (Японія)

  21.05.08.
  Щиро дякуємо адміністрації та екскурсоводу за дивовижну розповідь про українських співців старовини. Бажаємо вам здоров’я, щастя, успіхів у всьому.
  СШ№46 (26 учнів) (підпис)

  21.05.08
  Дякуємо екскурсоводу за гарну розповідь про українських співців. Незадоволені організацією екскурсії, тому що звели 2 школи (№ 76 та №64). Картини бачити треба, а не лише слухати про них. Дихати було нічим. Діти неуважно слухали, бо було дуже душно.
  СШ №76 (22 учні) (два підписи)

  21.05.08. Група учнів гімназії 131 м. Дніпропетровська залюбки прослухала лекцію про співців українських старожитностей, оглянула інтер’єр будинку-музею та подумки віддала шану Д.І. Яворницькому, склала подяку видатній людині за її життєвий подвиг.
  (підпис)

  20 грудня 2008 року.
  Відвідали подружжя […]онін Володимир Анатолійович та Самійленко Світлана Панасівна з Києва і Фрідман Валентина Анатолієвна з Дніпропетровська.
  Дуже вдячні усім працівникам музею за їхню подвижницьку роботу, яка є неоціненною для української культури. Низький їм уклін.
  (підписи)

  11.11.09.
  Огромная благодарность Виктору Владимировичу, который с огромной любовью рассказал нам о жизни Д.И. Яворницкого. Выставка очень хорошо сохранена и с любовью оформлена. Спасибо Вам всем за это удовольствие.
  Романченко Лариса Васил[ьевна]. (підпис)

  14.01.09.
  Дуже інтересна екскурсія, і дуже визнаний екскурсовод. Бажаємо музею, щоб більш народу дізнавалося про нашу культуру і це діло ніколи не припинилось.
  Здоров’я та процвітання музею та працівникам.
  Дуже вдячний. В. Коваленко (підпис)

  28.01.09
  Чудова екскурсія, яка дозволяє доторкнутися до пам’яток української культури, це класно! (також тямущий екскурсовод). Бажаю вашому музею процвітання!
  Шамаєва Жанна (підпис)
  Подяка від студентів ДУК. IV — ЕН курс (Дніпропетровського училища культури)
  Висловлюємо велику подяку за екскурсію, після захисту дипломної роботи. Студенти IV-Х курсу ДУК.
  (підписи) Трунова А.В. (підпис)

  28.01.2009.
  Велике спасибі за екскурсію, цікаву та емоційну. Студентка IV-ЕН курсу Тутова Надія (підпис)

  Будинок-музей Д.І. Яворницького — Ви найкращі!!!! (підпис) 28.01.2009 р.

  Спасибо за хорошо прошедшее время. Шматко Марина (підпис) 28.01.2009 г.

  Велике спасибі музею за чудову екскурсію.
  ДУК Ситник Л.С. (підпис)

  Велика вдячність за надання Музеєм Д.І. Яворницького історичних подробиць українського народу.(підпис) Лотоцька М. ІІ ЕН.

  В цій теплій затишній оселі, наповненій речами Д.І. Яворницького, так тепло і приємно, і навіть не віриться, що за вікном 2009 р. Відчуваєш себе на століття в минулому.
  Низький уклін працівникам і керівництву такої чудової пам’ятки української історії. Рєзцов Іван.

  Дякуємо за те, що наші найменші пластуни змогли познайомитись з біографією Д.І. Яворницького.
  Станиця Дніпропетровськ.
  ПЛАСТ- Нац[іональна]. Скаутська організація України.
  Шкура Владик, Савчук Дар’я, Сосник Богдан, Сосник Владик, Шатохіна Іра, Влад Медведев


Hosting Ukraine Creative Commons