Андрєєв Семен Олексійович

20.09.1924 – 29.10.1943
Герой Радянського Союзу

Дата указу: 22.02.1944. За мужність, проявлену в боях при форсуванні Дніпра, Указом Президії Верховної Ради СРСР гвардії сержантові Андрєєву С. А. присвоєно звання Героя Радянського Союзу. Посмертно.

Народився 20 вересня 1924 року в селі Ешмікєєво нині Яльчикського району Чуваської республіки в родині селянина. Чуваш. Освіта неповна середня. Працював завідувачем хатою-читальнею в рідному селі. Похований у селі Вовніги Солонянського району Дніпропетровської області України. У рідному селі Ешмікєєво ім’я героя носять вулиця і школа. Його погруддя встановлене на алеї Героїв у селі Яльчики. Нагороджений орденом Леніна, медаллю “За відвагу”.

Командир обслуги протитанкових рушниць 78-го гвардійського стрілецького полку (25-а гвардійська Синельниківська стрілецька дивізія, 6-а армія, Південно-Західний фронт), гвардії сержант.

29 вересня 1943 року командир обслуги протитанкових рушниць гвардії сержант Андрєєв у складі свого підрозділу форсував ріку Дніпро південніше міста Дніпропетровська. Гвардійці захопили плацдарм на правому березі і три доби вели запеклі бої з ворогом, успішно відбивши всі контратаки. Андрєєв особисто підбив танк супротивника. За ці бої був представлений до присвоєння звання Героя Радянського Союзу. Про високу нагороду відважний воїн не довідався. Наступ продовжувався. 29 жовтня 1943 року гвардії сержант Андрєєв загинув у бою.