Кувін Іван Іванович

1910 – 26.09.1943
Герой Радянського Союзу

Дата указу: 19.03.1944. За мужність і героїзм Указом Президії Верховної Ради СРСР гвардії рядовому Кувіну І.І. присвоєно звання Героя Радянського Союзу. Посмертно.

Народився в 1910 р. в с. Ямський Посад Алатирської міськради Чувашської Рес­публіки в сім’ї селянина. Росіянин. Освіта початкова. У Радянській Ар­мії і на фронті з 1941 р. Загинув 26 вересня 1943 р. Похований в с. Василівка-на-Днепре Синельниковського р-ну. Там же встановлена стела.
В м. Алатирь на честь Героя названа вулиця.
Нагороджений орденами Леніна, Вітчизняної війни 1 ст., медалями.

Сапер 28-го гвардійського окремого саперного батальйону 25-й гвардійської стрілецької дивізії 6-й армії. Гвардії рядовий.

25 вересня 1943 р. все було готово до переправи. Командир батальйону ще раз перевірив готовність, проінструктував старших в човні і на плотах. Пролунав наказ на заняття переправних засобів. Відчалили. Кувін на човні переправляв розвідників в ніч на 26 вересня 1943 р. в районі с. Військове Солонянського р-ну. Переправа першого рейса пройшла в спокійній обстановці. Гвардійці ступили на правий берег і стрімким кидком увірвалися в траншеї протів­ника, вибили гітлерівців з них. Плацдарм захоплений. Десант просунувся далі від переправи, створюючи зону безпеки для переправи. Кувін відправився в другий рейс. Цей рейс проходив під вогнем про­тівника, але десант був доставлений на правий берег. Німці контратакували. Створювалася явна загроза прориву. Тоді Кувін разом зі своїми товаришами пішли уперед і поставив декілька десятків мін на танконебезпечній ділянці. Кувіну довелося зайняти оборону разом зі стріл­ками і відображати контратаки противника. Потім знову переправа. Беріг лівий — беріг правий. Зробивши декілька рейсів, Кувін перевіз декілька десятків стріл­ків зі зброєю і боєприпасами. Але один з рейсів виявився останнім. Закінчується 26.09.1943 р. Кувін загинув.