Презентація книги «Литовці Дніпропетровщини: історія та сучасність»

26 жовтня 2018 року у 4 залі музею о 15.00 відбудеться презентація книги «Литовці Дніпропетровщини: історія та сучасність» із серії «Національно-культурні товариства Дніпропетровщини». Книга присвячена історії литовського народу на теренах Подніпров’я, створенню та діяльності Литовського культурно-ділового центру «Гінтарас».

Книга «Литовці Дніпропетровщини: історія та сучасність» є результатом активної діяльності, громадянської та етнічної позиції литовців Дніпропетровщини. Вона надає можливість ближче познайомитися з Литвою, більше дізнатися про литовців, які мешкають в Дніпропетровській області, їх внесок у соціально-економічний розвиток регіону. В ній висвітлюється не тільки історична взаємодіями між литовцями та українцями, а й діяльність литовського культурно-ділового центру «Гінтарас», який з’явився у нашому місті у 2002 році. За мету центр поставив для себе збереження литовської мови, національних звичаїв, традицій і культури шляхом спілкування між етнічними литовцями та проведенням культурних заходів. Окрім цього, ЛКДЦ «Гінтарас» співпрацює з іншими громадськими товариствами (громадами Грузії, Польщі, Німеччини) та громадськими організаціями, приєднався до Об’єднання національних товариств «Єдність». Головою ЛКДЦ «Гінтарас» з 2012 року є Галина Хмель-Дунай, етнічна українка за походженням, Народний майстер України. «Хочу, щоб між людьми не було перепон в культурному та життєвому просторі», – зазначає голова ЛКДЦ «Гінтарас».

Марюс Януконіс, Надзвичайний і Повнважний Посол Литовської Республікт в Україні, зазначив важливість даного видання так: «Серія книг, яка знайомить з національними громадами Дніпропетровської області представляє і Литву, її історичні сліди на берегах Дніпра, представників литовських емігрантів в регіоні, діяльність литовської общин та приклади двосторонньої співпраці».

Книга «Литовці Дніпропетровщини: історія та сучасність» була упорядкована та надрукована за сприянням Дніпропетровської обласної державної адміністрації, Управління культури, національностей і релігій Дніпропетровської ОДА, національного товариства «Єдність», краєзнавця Чабана М.П., членів ЛКДЦ «Гінтарас», фотографа Маменко П.П.

[pe2-image src=”https://lh3.googleusercontent.com/-wAtpnT8zfE8/W7xuVXKOkUI/AAAAAAAAcrs/OBSB8ZByZ0McXlHNpl9zcA8BdpYCFymcQCCoYBhgL/s144-c-o/5656.jpg” href=”https://picasaweb.google.com/103918136820353135163/201503#6610279666346266946″ caption=”” type=”image” alt=”5656.jpg” pe2_single_image_size=”s470-c” pe2_img_align=”center” ]