З 19 жовтня у музеї «Літературне Придніпров’я» працює виставка словників «О МОВО, БУДЬ!», приурочена до Дня української писемності та мови, який відзначаємо 27 жовтня.
В експозиції представлені книги з наукової бібліотеки музею, які познайомлять відвідувачів із лексикографічними скарбами нашої мови. Також ви дізнаєтеся про науковців і науковиць, які займалися словникарством і дослідженням лексики на наших теренах в різні історичні періоди, зокрема про Дмитра Яворницького, Наталку Нікуліну, Олексу Вусика.
Для назви виставки було обрано назву вірша Наталки Нікуліної.
У перший день роботи виставки усі відвідувачі зможуть спробувати занотувати цікаві слова пером та чорнилами!
Надалі для організованих груп пропонуємо екскурсію з елементами майстер-класу з писання пером і очеретом за попереднім записом за тел. 067 211 0543 (телеграм, вайбер), або повідомленнями в соцмережах.
Ціна: за вхідним квитком.
Наталка Нікуліна
О МОВО, БУДЬ!
Мовчання мови то оббитий цвіт:
уже не дасть ні зав’язі, ні плоду.
А рідна мова оберіг народу,
віків минулих строгий заповіт.
Мовчання мови німота криниць,
дзвінких джерел повільне висихання.
То — вільних мрій забуте поховання,
холодний попіл згаслих блискавиць.
Калинова, співуча, дзвонкова,
о мово, будь, не замовкай у світі:
в твоєму сонцесяйному зеніті
душа народу — ластівка жива.
Мов барви писанки, мов Щедрий вечір див,
мов лагідний весняний усміх Лади —
так рідна мова. Хто цю мову зрадив —
нічого доброго не спородив.
А мова — голос сотень поколінь,
у ній — биття сердець незвироднілих.
Уклякле слово, підведись з колін,
нехай буя твоя козацька сила!