Хрінников Володимир Миколайович. Біографічна довідка

Хрінников В.М. (1876 р. – сер.1930-х рр.).

Народився в Катеринославі в сім`ї почесного потомственого громадянина, купця і землевласника М.М.Хрінников. Закінчив Петербурзький технологічний інститут. Деякий час подорожував по Європі і Америці, потім повернувся у Катеринослав. Був одружений на Марії Мазуренко. Вони мали двох синів – Богдана і Тарса і двох доньок – Галину і Марію.
У 1906 р. Володимир Миколайович стає членом ради місцевого товариства “Просвіта”, веде у ньому активну діяльність. Місцевий меценат українства. Був, як казали про нього, “завзятим українцем”.
Хрінникову належали до десяти будинків у центрі міста – на проспекті, Стародворянській і Клубній вулицях (нині вул.Плеханова і Леніна). У 1910 р. він задумав побудувати новий прибутковий дім, який повинен був стати особливим, так би мовити, “українським будинком”. Планування і конструкції будинку розробив В.М.Хрінников, а оздоблення фасаду – художник П.Фетисов.
30 жовтня 1910 р. будинок було закладено, а на кінець 1913 р. завершено його будівництво.
Побудований в українському стилі, він став самим красивим, оригінальним і привабливим будинком у місті. Його називали “чудо-домом”. В історію він увійшов як “Український Дім”, або “Дім Хрінникова”. Чотирьох поверховий, розташований на розі проспекту і вулиці Первозванівсьій, він значно прикрасив центральну частину міста. Будинок був гордістю катеринославців. Подивитися на перлину української архітектури приводили кожного, хто їздив до міста. Тут були магазини, житлові помешкання, театр-біоскоп “Палас”.
На початку 1920-х років Володимир Миколайович полишив місто, поїхав до Криму, потім до Баку, де працював інженером у науково-дослідницькому інституті “Гроз нафта”. Помер у Кисловодську.
Будинок Хрінникова, в якому сьогодні розташовано готель “Україна”, є “візиткою” нашого міста.