Раєвський Іван Васильйович

1906 – 30.09.1943.
Герой Радянського Союзу

Дата указу: 19.03.1944. За мужність та героїзм, проявлені під час бою, Указом Президіуму Верховної Ради СРСР старшому лейтенанту Раєвському І.В. присвоєно звання Героя Радянського Союзу. Посмертно.

Народився у 1906 р. в Москві в родині робітника. Росіянин. В Радянській Армії з 1937 р., на фронті з 1941 р. Загинув в бою 30.09.1943 р. Похований в с. Військове.
Нагороджений орденами Ле­ніна, Вітчизняної війни 1-го ст.

Заступник командира 198-го загороджувального окремого стрілецького загону 6-ї армії. Старший лейтенант.

У ніч на 26 вересня 1943 р. ст. лейтенант Раєвський на чолі десанту переплив через Дніпро в район с. Військове Солонянського р-ну. Переправа проходила під сильним вогнем супротивника, але воїни, ступивши на піщаний берег Дніпра, стрімко кинулися вперед, ведучи вогонь на ходу. Подолавши дротяні загородження, вони увірвалися в першу траншею і захопили її. Ст. лейтенант Раєвський дав команду продовжувати рух вперед, розширюючи плацдарм. Посівши вигідний рубіж, підрозділ окопався. Ст. лейтенант Раєвський тактично грамотно визначив побудову оборонної позиції, виходячи з рельєфу місцевості, правильно розташував вогневі засоби. Особисто перевіряв хід роботи. Після того, як окопи були зайняті особовим складом, провів розбір бою і бесіду з особовим складом. Дав команду на спорядження магазинів і підготовку гранат до нового бою. Раєвський знав з досвіду, що противник буде намагатися відновити втрачені позиції, щоб зірвати форсування і зосередження військ на правому березі. Настрій особового складу було бойовий. Кожен, навіть маленький успіх, надихає людини. Воїни вирішили велике завдання – разом з іншими частинами захопили плацдарм.
Противник після невеликої паузи атакував десантників, але атака була відбита з великими втратами для супротивника. Захопивши плацдарм, воїни два дні відбивали контратаки противника. У цих боях ст. лейтенант Раєвський вміло керував підрозділом. Швидко орієнтувався у складній обстановці і приймав правильні, грамотні рішення. Відобразивши напад противника, воїни перейшли в атаку. Вона виявилася успішною. Загін прорвали оборону супротивника і просунувся вперед на 4 кілометри. Плацдарм значно розширився. Однак у цих напружених боях загинули багато загартованих воїнів. Бої були завзяті, насичені великою кількістю важкого озброєння з обох сторін. Особливо великі вражаючі можливості мали міни. Їх осколки на низькій висоті знищували все. Але воїни створили умови для переправи стрілецьких та артилерійських підрозділів. Ст. лейтенант Раєвський в бою був мужнім та холоднокровним, що, в остаточному підсумку, впливало на характер бою і його результат. Відображаючи черговий напад гітлерівців 30.09 1943 р. ст. лейтенант Раєвський загинув, до кінця виконавши свій військовий обов’язок. Так чинять ті, хто любить свою Батьківщину.