Виставкова діяльність музею

Музейне зібрання Дніпропетровського історичного музею, що складається з різноманітних систематичних і тематичних колекцій, визначних пам’яток світової, української, місцевої історії і культури, дозволяє створювати музею понад 60 виставки щорічно.
За останні 5 років в музеї експонувалися виставки вогнепальної і холодної зброї, археологічних пам’яток, Петриківського розпису, вишивки, ікон, єгипетських старожитностей, матеріалів по історії пошти, матеріалів, що розповідають про почесних громадян Катеринослава-Дніпропетровська, про життя і діяльність академіка Д.І. Яворницького (епістолярна спадщина), про історію дисидентського руху в краї, про місцевих літераторів, історію взаємостосунків Катерини ІІ і козацтва (“Протистояння”), 75-річчя заснування Дніпропетровської області і багато. ін.
З 1999 р. музей впроваджує виставкову програму з циклу “музейні гастролі” – “Музеї України в гостях у Дніпропетровського історичного музею і ДІМ в гостях у музеїв України”, в рамках якої жителі нашої області ознайомилися з цікавими колекціями срібла, козацьких реліквій, посмертної маски, одягу, української ляльки, юдаїки, вишивки сучасних майстрів, подарунків “партійним вождям”, картин М.Волошина, “Кунсткамери Ільїна”, скифського золота і ін. з різних музеїв України (Львів, Рівно, Луцьк, Київ, Кіровоград, Крим, Одеса, Чернігів, Дніпродзержинськ). Одночасно виставки ДІМ (Петриківський розпис, єгипетські визначні пам’ятки, козацькі старовинні предмети, народні картини “Козак Мамай”, годинників і ін.) демонструвалися в різних музеях України.
Справжнім святом для всіх жителів області було експонування в музеї виставки одного експоната – золотої скіфської пекторалі – з Музею коштовностей (Київ). Частими гостями музею є художники з Франції – фотографи, художники, виставки яких надає українсько-французький центр “Альянс-Франсез”. Неодноразово в музеї організовувалися фотовиставки посольства США. Незмінний попит відвідувачів мають численні виставки з приватних колекцій, твори місцевих художників, скульпторів, графіків, любителів народного мистецтва, дитячої творчості, вироби з каменя, дерева, глини, фотовиставки місцевої Ліги фотомайстрів і багато інших.
Сьогодні виставкові зали Історичного музею, Діорами «Битва за Дніпро», Меморіального будинку-музею Д.І. Яворницького і музею «Літературне Придніпров’я» одночасно можуть надавати свої площі майже 10 різним виставкам.
Тел. для довідок: (0562) 46-24-28; (0562) 46-05-12