Весни чарівний подих

Інна Максимовська.

Учасник великої кількості республіканських та міжнародних виставок прикладного імистецтва. Неодноразово представляла свої роботи на персональних виставках в містах: Москві, Санкт-Петербурзі, Києві, Дніпропетровську. Роботи знаходяться у приватних колекціях України, Росії, Польщі, США. В даний час займається педагогічною діяльністю в якості викладача теорії та історії образотворчого мистецтва та дизайну одягу в Дніпропетровській дитячій школі № 1.
Від автора: Мушу визнати, що вишивкою я почала захоплюватися аж ніяк не з практичних міркувань. Навчаючись в художньому училищі, вивчаючи тканини особливості історичного костюма, я часто зустрічала в книгах міркування про духовне значення ткацтва, ниток та бісеру.
Мене зацікавили згадування антропологів про те, як батьки обв’язували червоною ниткою зап’ясті дитини, щоб прив’язати його душу до тіла. Іноді на нитку нанизуються буси чи бісер «від зглазу». Я дізналася, що в Індії тканини прикрашали сколками дзеркала, які теж були покликані відганяти зло. Люльки для немовлят багато разшивали бісером, який захищав немовля від злих сил. У Європейських країнах в тому числі в Україні, народний одяг неодмінно багато прикрашали вишивку оберегом. Свою виставку я назвала: «Життя, вишиті ниткою золотою» не випадково. Основну частину виставки становлять роботи із застосуванням золотого люрексу та бісеру. Застосовуючи різноманітні традиційні прийоми в вишивці, я намагаюся зробити її індивідуальною, рельєфною, що запам’ятовується. Величезне задоволення доставляє винахід нових вигаданих самої, авторських технік, які не зустрічаються в інших. В кожній роботі є те чи інше пам’ятне враження, подія або асоціація. Багато років, я розповідаю учням про чудовий живопис Клода Моне гнучкі і вологі стебла і ніжні зірки кувшинок, які він так любив писати, знайшли втілення в роботі «Кувшинка». Я люблю вишивати квіти, які завжди радують око та душу.Композіція «Будуар маркізи» народилася під враженням від виставки чудових французьких гобеленів. А яскраві мальви можна побачити в кожному сільському палісадніку. Зимовий, засніжених ліс Підмосков’я ( «Сніговий ліс») – спогади про лижні походи та безтурботне студентство.

Кароліна Касьяненко.

Народилася 4 вересня 1958 р. в м.Нововолинськ, Волинської області. У 1987 р. закінчила Український поліграфічний інститут імені Івана Федорова, м.Львів, спеціальність “Художник-графік”.
Працює в області живопису, книжкової та станкової графіки: офорти, суха голка, монодрук, акварель, пастель.
Має авторські свідоцтва (СРСР та Україна) на дизайн поліграфічної та телевізійної продукції.
Є засновником міжнародного дитячого літературно-мистецького фестивалю “Чарівна книга”.
Співпрацює з різними видавництвами.
Постійний учасник міжнародних виставок книжкової ілюстрації, малої графіки та екслібриси (Франція, Чехія, Польща, Бельгія, Румунія, Італія) та регіональних художніх виставок.
Член регіонального клубу екслібрістів “Кобзар”, м. Дніпропетровськ.
Її картини та екслібриси знаходяться у приватних колекціях України, Росії, Німеччини, Латвії та в музеї “Майданек” м.Люблін (Польща) та Дніпропетровському художньому музеї.
Живе і працює в м. Дніпропетровську.
Викладач вищої категорії ДХШ № 1, ст.викладач Дніпропетровського філіалу Київського національного університету культури і мистецтв.
email: [email protected]
моб.тел.: +38-093-682-56-53

Адрес: пр. К.Маркса,64 (музей Літературне Придніпров’я)
Тел. для довідок: (0562) 778-01-00
Час роботи музею: вівторок, п’ятниця, субота, неділя з 11:00 до 17:30 без перерви; середа з 11:00 до 20:00
Вартість квитків: 2 грн. для школярів, студентів; 4 грн. для дорослих.