Ошко В.П. – почесний громадянин міста

З цього року наш музей розпочинає серію виставок, присвячених видатним діячам нашого краю. Відкриває новий проект виставка “Ошко Володимир Петрович – почесний громадянин міста”, присвячена життєдіяльності непересічної людини нашого міста – В.П. Ошко.
Ошко Володимир Петрович (1930-2008), народився в Дніпропетровську в робітничій сім’ї. У 1942 р. почав свій трудовий стаж слюсарем на Ташкентському машинобудівному заводі. У 1949 р. почав своє навчання в Дніпропетровському металургійному інституті, який закінчив у 1954 р. за спеціальністю: інженер-металург. Працював у райкомі та обкомі комсомолу, обирався першим секретарем Жовтневого райкому комсомолу, другим секретарем обкому комсомолу. З 1960 р. працював третім, другим, першим підручним сталевара, сталеваром 10-го розряду, майстром мартенівського цеху Дніпропетровського металургійного заводу ім. Петровського.
З 1963 р. обирався другим, а потім і першим секретарем Ленінського райкому КП(б)У. На посаді першого секретаря Ленінського райкому партії займався питаннями реконструкції заводів Ленінського району. З липня 1976 р. по серпень 1983 р. був першим секретарем Дніпропетровського міського КПУ. Як секретар міської партії брав активну участь у вирішенні багатьох важливих проблем з благоустрою міста, розвитку його промисловості, всієї соціальної і культурної інфраструктури.
У цей час в Дніпропетровську було завершено будівництво другого залізничного мосту через Дніпро, побудовані Кайдацький та Усть-Самарський мости та віадуки, шляхопроводи, очисні споруди, в місто пішла Аульска вода, продовжилося спорудження набережної, розпочато будівництво метрополітену, відбувалася реконструкція та переобладнання металургійних заводів.
У 1985 р. вийшов на пенсію, але продовжував працювати і займатися громадською роботою. У 1986 р. пішов добровольцем-ліквідатором під час Чорнобильської аварії. З 1987 р. працював на інженерних роботах на заводі ім. Петровського, займався якісною сталлю, здійснював шефську допомогу при будівництві станції метро “Металургів”, допомагав у створення 300-метрового підземного переходу зі станції “Металургів” в доменні цехи заводу. З 1997 р. очолював реставраційні роботи заводської науково-технічної бібліотеки – пам’ятки архітектури, був головою бібліотечної ради.
У 2001 р. рішенням міськради присвоєно звання “Почесний громадянин міста Дніпропетровська”. У 2002 р. обраний членом Академії технологічних наук України. Нагороджений: трьома орденами Трудового Червоного Прапору, двома орденами “Знак пошани”, десятьма медалями СРСР. Для виставки використані предмети з особистих фондів дочки Ошко В.П. – Головченко Тетяни Володимирівни, а також матеріали з фондів музею.

Адреса: пр. К.Маркса, 16
Тел. для довідок: (0562) 46-34-22
Час роботи виставки: з 10:00 до 16:00 (вихідний: понеділок)
Вартість квитків: 4 грн. для школярів, студентів; 8 грн. для дорослих