“Голодовка 1921-1923 років”

З 25 червня і по 25 липня у стінах історичного музею в 9 залі музею працює стендова інформаційна виставка від Національного музею голодомору “Голодовка 1921-1923 років”.

Фотодокументальні матеріали виставки показують комплекс обставин і політичних рішень Леніна, що широко розкривають причини спалаху масового голоду в Україні в 1921 році та продовження його аж до 1923 року, коли в Поволжі катастрофу вже було зупинено, в тому числі за рахунок вилучення продовольства з України.

Матеріали пояснюють, чому радянська історіографія більше пам’ятала голод в Поволжі, ніж в Україні. Виставка «Голодовка 21 – 23-го» ставить питання: чи були дії більшовиків у відношенні до українців, від початку окупації до голоду 1921-1923 років, попередженнями про початок радянського тоталітарного режиму в житті нації, сповненого стражданнями, насильством, терором та масовими вбивствами?

Через актуальність, окрему увагу надано методам і тактикам більшовиків по загарбанню території України: створення маріонеткових органів влади та введення російської Червоної армії на територію України; ведення неоголошеної війни з українським законним урядом під назвою «громадянська війна»; розкол суспільства за допомогою пропаганди.