Виставки в науковій бібліотеці ДНІМ

У спеціалізованій науковій бібліотеці історичного музею працюють виставки, присвячені знаменним подіям в історії України й краю — 105 річниці від дня народження нашого земляка, державного діяча – Леоніда Ілліча Брежнєва (1906-1982), та 860-річчю з дня народження новгород-сіверського князя Ігоря Святославича, головного героя давньоруської поеми “Слово о полку Ігоревім”.

На виставках представлені раритетні видання, фотоальбоми, ілюстрації. Відомо, що з Брежнєвим пов”язують цілу епоху в історії колишнього Союзу. “Брежнєвські часи” сьогодні сприймаються людьми по-різному: багатьма нашими співвітчизниками з ностальгією про відносно стабільне заможне життя, іншими — агресивно й негативно, як про період застою й панування комуністичної ідеології. Численні книги Л.І. Брежнєва зі спогадами про воєнні часи, період відбудови країни у повоєнні роки, цілинну епопею, представлені на першій виставці — нагадують історичні події 70-60-річної давнини.

Друга виставка висвітлює історію, яка відбувалась в нашому краї майже 800 років тому, коли давньоруські дружини на чолі з князем Ігорем Святославовичем боронили руські землі від войовничих кочівників. Зі сторінок “Слова о полку Ігоревім”, яке багато разів передруковувалось в різних варіантах (на виставці представлено 6 різних видань), зримо постає фігура князя Ігоря, який об”єднав русичів в тяжку хвилину для Вітчизни.