Виставка “Творча сила попри війну: вишивка Костянтина Діденка”

15 листопада о 14:00 у Меморіальному-будинку музеї Д.І. Яворницького відкривається виставка «Творча сила попри війну: вишивка Костянтина Діденка».

На цій виставці представлено понад 20 робіт Костянтина Івановича Діденка – майстра декоративно-прикладного мистецтва України, виконаних у традиційних техніках української вишивки. Серед його робіт – вишиті «гладдю» ікони, рушники, чоловічі сорочки та український жіночий костюм, що вишиті «хрестиком», експериментальні творчі вироби майстра бісерною вишивкою. Окрасою колекції робіт Костянтина Івановича, презентованих на виставці, є портрет великого національного художника та поета Тараса Григоровича Шевченка у техніці «гладь». Майстер щиро вважає, що вишивання передає світовідчуття та внутрішню енергію, а ще відволікає від стресових ситуацій і є чудовим відпочинком від важкої щоденної роботи. Адже професія Костянтина Івановича – співробітник пожежної охорони. Впродовж 20 років він гасив пожежі та рятував людей.

Вишиванням Костянтин Іванович розпочав займатися у 1985 році у рідному місті Бахмут Донецької області, де народився, створив сім’ю, виховав чотирьох дітей. У мирний час Костянтин Іванович брав активну участь у Всеукраїнських виставках майстрів народної творчості. 2002 року йому присвоєно звання майстра декоративно-прикладного мистецтва України.

Повномасштабне вторгнення російських військ у лютому 2022 року повністю зламало життя Костянтина Івановича та його рідних: родинний будинок знищила ворожа ракета, місце проживання прийшлося змінити. Місто Кам’янське Дніпропетровської області стало прихистком для переселенців. На новому місці Костянтин Іванович не кинув улюблене заняття декоративно-прикладним мистецтвом та не відмовився від участі у мистецьких подіях. Протягом серпня-вересня 2023 року у Музеї історії міста Кам’янського відбувся виставковий проєкт «Творчість єднає», у якому взяв участь Костянтин Діденко. Майстер впевнений, що вишивання надає йому сили духу, сприяє реалізації творчих амбіцій, відкриває простір для соціалізації.

Персональна виставка «Творча сила попри війну: вишивка Костянтина Діденка» працюватиме з 15 листопада по 9 грудня 2023 р.

Адреса: Меморіального будинку-музею Д.І. Яворницького, площа Шевченка, 5.

Часи роботи: середа, п’ятниця, субота 11.00-16.00