Виставка “А серце б’ється – ожива…” (пластика Володимира Небоженка)

8 березня о 16:00 в історичному музеї відбудеться відкриття виставки “А серце б’ється – ожива…” до 210-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка.

9 березня Україна та весь цивілізований світ відзначатиме 210 років від дня народження Тараса Григоровича Шевченка. Цей видатний українець вловив і передав в мальовничому слові глибини національного характеру, велич та боротьбу, красу рідної землі та її тугу. Саме він, майстер слова, зробив українську мову художньо досконалою зброєю у боротьбі за свободу. Тарас Шевченко не просто поет, ця людина – символ прагнень і надії, з ХІХ ст. його рядки сприймаються як написані сьогодні. Секрет їх незмінної актуальності в щирості та глибокому усвідомленні автором проблем та скрут українського народу.

Для виставки на честь великого українця, Тараса Шевченка, Дніпропетровський національний музей імені Д.І. Яворницького залучив декілька десятків неймовірних експонатів. Основа виставки – колекція пластики (макети, пробні форми) нашого земляка, одного з найталановитіших скульпторів сучасності, Володимира Небоженка. Володимир Павлович – автор декількох пам’ятників Шевченкові в Україні, всі вони унікальні, точно передають не лише зовнішні риси, а й характер Тараса Григоровича. Однак пам’ятник – це вершина, результат тривалих пошуків. На виставці Ви зможете зазирнути в уявну майстерню, разом зі скульптором пройти шлях від початкових ідей, невеличких глиняних скульптурок, до величного гранітного результату.

Окрім скульптур, на виставці також представлені різноманітні портрети Т. Шевченка, альбоми з ілюстраціями до його творів. І Книга, без якої важко уявити собі спадок Т. Шевченка – «Кобзар» – перша збірка його поетичних творів. Представлений на виставці екземпляр має свою унікальну історію, якою готовий поділитися з відвідувачами.

Виставка працюватиме кожного дня, окрім понеділка, з 10:00 до 16:00.