Арт-проєкт Анатолія Меньківа “Життя 13-тьох дверей”

22 березня о 14:00 у Меморіальному-будинку музеї Д.І. Яворницького відбудеться відкриття арт-проєкту Анатолія Меньківа “Життя 13-тьох дверей”.

Поштовхом до створення цього проєкту стала низка подорожей містами Польщі та Італії, які здійснив художник протягом 2018-2019 років, що привело його до філософських роздумів, пов’язаних з образом архітектурного елементу, який присутній у будь-якій будівлі. Двері середньовічних будинків, храмів та публічних споруд стали предметом дослідження Анатолія Меньківа. Автор стверджує що за кожними дверима є своє особливе життя та своя історія.

Двері – це шлях до істини. Ми відкриваємо двері за дверима, ми йдемо вперед життєвим шляхом, маневруючи і постійно змінюючи наш маршрут. Ми кожен день опиняємося перед вибором – перед кількома дверима. Вони всі різні. Вони ведуть у різні боки, у різні площини, у різні світи, але обираємо лише одну…“, – зазначає митець. Важливу роль в образному настрої представлених живописних творів грає особлива авторська техніка, застосована художником. Фактура поверхні, збагачена різними рельєфно виступаючими мазками, створює додаткову світлотіньову гру, підкреслює виразність елементів композиції. Художні особливості робіт підсилюються звуковим супроводом: відвідувачі виставки, за допомогою своїх гаджетів, використовуючи QR код, зможуть віртуально опинитися саме на тих вулицях, біля дверей будинків доби Ренесансу та бароко, репрезентованих у проєкті.

Цей проєкт надасть можливість по-новому поглянути на інтер’єри будинку Д.І. Яворницького, адже у метафоричному сенсі, потрапляючи через парадні двері до оселі вченого, відвідувачі відкривають для себе духовний мікрокосм «Козацького Батька», його домашній світ, зустрічаються з живою історією нашого міста та краю. Тож, запрошуємо на виставку «Життя 13-тьох дверей», яка працюватиме з 22 березня до 12 травні 2024 р.

Анатолій Меньків – художник, дизайнер, викладач, голова осередку Спілки дизайнерів України в м. Дніпро, член Міжнародної асоціації «Society of Designers». Здобув освіту у Дніпропетровському художньому училищі (майстерня Григорія Чернети) та Українській академії друкарства (м. Львів). Є співзасновником та куратором Міжнародного фестивалю дизайну «COW», у якому беруть участь дизайнери з 30 країн світу. Як волонтер, у 2015 році започаткував проєкт «Арт-десант», у рамках якого навчає живопису поранених воїнів у медичних закладах м. Дніпро з метою допомогти їм позбутися посттравматичного синдрому.

За свою активну діяльність Анатолій був нагороджений багатьма нагородами, серед них: Почесна медаль «LEGE ARTIS», Медаль «Захисника Вітчизни», Медаль «За заслуги перед містом», Почесна медаль від СДУ за вагомий внесок у розвиток дизайну в Україні, Золота медаль ім. О. Родченка. Художник експонував свої роботи на багатьох виставках, бієнале та триєнале у більш, ніж 20 країнах світу. Твори знаходяться у приватних колекціях, колекціях галерей та музеїв України, США, Італії, Іспанії, та інших країн світу.

Адреса Меморіального будинку-музею Д. І. Яворницького: м. Дніпро, площа Шевченка,5
Часи роботи: середа, п’ятниця, субота 11.00 – 16.00.