Твоя читаночка: народні казки, вірші, оригінальні ілюстрації Людмили Тафійчук

2 квітня, у Міжнародний день дитячої книжки, о 14:00 у музеї «Літературне Придніпров’я» відкривається літературно-художня виставка «Твоя читаночка»: народні казки, вірші, оригінальні ілюстрації Людмили Тафійчук». Цьогоріч книжці виповнюється 30 років; вона побачила світ у дніпровському видавництві «Росток».

До читанки увійшли дитячі твори класиків української літератури ХIХ – ХХ ст., зокрема Тараса Шевченка, Лесі Українки, Івана Франка, Олени Пчілки, Василя Симоненка, Ліни Костенко, Анатолія Костецького, Павла Мовчана, Любов Голоти; а також народні казки, скоромовки, загадки, народні ігри.

Як відомо, популярність дитячої книжки визначається не тільки їх смисловим навантаженням, легкістю викладу матеріалу, а й цікавим ілюстративним матеріалом. Органічно поєднуючись з літературним текстом, ілюстрації допомагають дітям краще сприймати і запам’ятовувати твори.

Проілюструвала книгу відома сучасна українська художниця Людмила Тафійчук. Вона мисткиня із непересічним мисленням у різних сферах мистецтва, коріння якого проростає із далекого дитинства. В ранні періоди своєї творчості успішно й багато працювала в книжковій графіці. У доробку біля сорока книг, зокрема видані в Дніпрі «Золотий бриль» і «Пташечка-перепілочка» Людмили Левченко, «Коза-Дереза».

У мистецькій біографії Людмили Тафійчук був період вишиваної мініатюри, станкового та прикладного розпису по дереву. Зараз художниця працює виключно у станковому живописі, створюючи різні фантазійні композиції. Роботи знаходяться в музеях та приватних колекціях України та 55 країн світу.

На виставці представлено понад 100 оригіналів ілюстрацій, які було спеціально створено для книги «Твоя читаночка».

Запрошуємо!

Музей «Літературне Придніпров’я», м. Дніпро, проспект Д. Яворницького, 64. Тел.: 067 211 0543.