Виставка “175 років на сторожі спадщини”

Виставка до ювілею ДНІМ імені Д.І. Яворницького «175 років на сторожі спадщини» поєднала в собі найвизначніші, умовні «ТОП-100» предметів з колекції, які чи не вперше зустрічаються в одній музейній залі.

До уваги відвідувачів – скарби української та світової історії. Улюблениця містян – давньоєгипетська мумія жінки, якій 3000 років; колекція козацького одягу XVIII століття, ретельно зібрана ще Д. Яворницьким; колекція козацьких портретів, не лише гетьманів, а й образів простих козаків; унікальна своєю загадковістю плащаниця, секрет якої розкриється лише уважним; предмети традиційного українського побуту. Прості, але функціональні та щирі, вони занурюють в атмосферу домашнього затишку.

Нарешті, величним пам’ятником музею є його будівля, в головній залі якої і розміщено виставку. Її поява у 1905 р., на визначному для міста пагорбі, є результатом поєднання таланту, освіченості та капіталу місцевих мешканців. Як змінювалась будівля та її наповнення також можна дізнатись, відвідавши виставку.