Виставковий проєкт “Між історією і пам’яттю”

Український Католицький Університет запрошує дніпрян та гостей міста відвідати плакатну експозицію «Між історією і пам’яттю», що є результатом здійснення міждисциплінарної програми «ЛОКУС: слідами руїн», яка реалізується командою Центру Шептицького в рамках проєкту #ZMINA_2_0 «Субгранти для культурних проєктів» фонду ІЗОЛЯЦІЯ за фінансової підтримки Європейського Союзу.

За попередніми підрахунками Міністерства культури та інформаційної політики України, станом на 20 грудня 2022 року офіційно зафіксовано 553 випадків пошкодження або руйнування об’єктів культури внаслідок повномасштабного військового вторгнення росії на територію України.
Близько 100 об’єктів культурної спадщини були знищені повністю!

Локус – це не звичайна позначка геолокації на мапі певної території. Локус – це культурно-історичні місця, які вже стали, стають або ж будуть ставати «місцями пам’яті» – знаковими місцями «пам’яттєвої культури» певної країни.

Усвідомлення такої локалізації має велике значення в критичні історичні періоди, спонукає громадян до самоаналізу і свідомого формулювання мети їх майбутньої діяльності. Таким чином, локус – це завжди шлях слідами руїн.

Мета проєкту «ЛОКУС: слідами руїн» — це створення шляху об’єднання представників львівських інтелектуальних середовищ, створити платформу для пошуку дієвих концепцій розв’язання питання майбутнього об’єктів культурної спадщини України, постраждалих від воєнних дій у 2022 році.

Офіційне відкриття виставки у Дніпрі відбудеться 11 травня о 13:00 в приміщенні Музею сучасної російсько-української війни, що розташований за адресою: м. Дніпро, просп. Дмитра Яворницького, 16 (діорама).

Експозиція триватиме до 31 травня 2024 року включно.