Презентація мапи фіджитал-мапи проєкту Mariupol.Me

Повномасштабне вторгнення рф у лютому 2022 року призвело до повної або часткової руйнації українських міст.

Трагедія Маріуполя в літописі російсько-української війни – це справжній геноцид, який призвів до повної руйнації міста, вбивства майже 100 000 мирних мешканців Маріуполя та знищення його культурної та архітектурної спадщини. Зараз у віртуальному світі є чимало цифрових продуктів, які розповідають про культурний спадок Маріуполя, але ці матеріали знаходяться на різних платформах і інформаційних майданчиках, тому інколи залишаються поза увагою користувачів.

Мапа «Mariupol.Me» – це сучасне рішення, яке покликане об’єднати ініціативи віртуального світу про Маріуполь на одній платформі та створити комплексний фіджитал-проєкт, який водночас знаходиться в фізичному та віртуальному вимірах.

Розробка концепту ініціативи була розпочата під час «Хататон 4.0: Ukraine Heritage Edition» від «House of Europe» влітку 2023 року. Команда проєкту об’єднала зусилля та професійні скіли заради якісної презентації початкових напрацювань.

Сайт проєкту допоможе систематизувати історичні знання та концептуальні напрацювання, які будуть корисними у процесі реалізації нових культурних практик й створенні цілісної візії відбудови міста Маріуполь.

«Мапа «Mariupol.Me» є незалежною ініціативою, яка має в собі наратив комеморації історичного, урбаністичного та культурного спадку міста Маріуполь. Крім того, її амбітна мета полягає у налагодження професійної взаємодії між представниками громадських, культурних та дослідницьких організацій, яка буде корисною у процесі реалізації нових культурних практик та створенні цілісної візії відбудови українського Маріуполя», – коментують ідейники проєкту.

Відкриття мандрівної виставки відбудеться 12 травня о 14:00 у приміщенні Музею сучасної російсько-української війни, сама експозиція діятиме до 31 травня включно!