Вечір старовинної музики

14 грудня 2011 року в музеї «Літературне Придніпров’я» в рамках творчого проекту «Звуки крізь століття» відбудеться вечір старовинної музики при свічках.

У цій програмі представлені твори авторів, розквіт діяльності яких припадає на перші три чверті XVIII століття. Майже всіх їх сміливо можна назвати музичними мандрівниками. Тільки Франсуа Куперен провів своє творче життя у Парижі і Версалі, коли був придворним музикантом. Йоганн Себастьян Бах постійно переїжджав з міста в місто, однак, не залишаючи меж Німеччини. Його молодший син, Йоганн Крістіан, знайшов своє місце під сонцем спочатку в Мілані, а після в Лондоні. Неаполітанець Доменіко Скарлатті після довгих мандрівок, у кінцевому рахунку, влаштувався при королівському дворі в Мадриді (до цих пір не існує єдиної думки – італійський він чи іспанський композитор). Доменіко Ципола залишив межі Італії і до кінця свого недовгого життя перебував в Аргентині (протягом XVIII століття його музика була відома в Європі і по всій Південній Америці).
У творах цих авторів відображені самі різні образи – від ліричної сентиментальності до нестримної пристрасті, які були властиві людям давно минулої епохи і близькі нашим сучасникам. Крім того, в цій музиці мимоволі вгадується великий мазок пензля звукового мандрівника і ювелірність деталей домосіда.
Програму представляють Олександр Панаскін та Вікторія Гамазова – виконавці давньої музики на клавесині та блокфлейті.

Програма:

Д. Ципола (1688-1727)
1. Сюїта соль мінор в 4-х частинах.
І.С. Бах (1685-1750)
2. Фантазія до мінор.
Ф. Куперен (1668-1733)
3. Прелюдія, Алеманда.
4. «Французькі Фолля або доміно».
5. «Фаворитка», «Іспанка».
І.К. Бах (1735-1782)
6. Гавот.
Д. Скарлатті (1685-1757)
7. Три сонати: К-1, К-9, К-64.

Початок о 18:00.
Квитки – в касі музею (понеділок і четвер – вихідні дні).
Адреса: пр. К. Маркса, 64
Телефон: (056) 778-01-00.