Італійський стиль в музиці ХVІІІ століття

2012.11.28.-Museum.jpg 28 листопада 2012 року у філії Дніпропетровського національного історичного музею імені Дмитра Івановича Яворницького – музеї «Літературне Придніпров’я» в урочистій обстановці відбулось відкриття сьомого сезону творчого музичного проекту «Звуки крізь століття». Сезон старовинної європейської музики відкривається програмою, в якій представлені твори композиторів, які жили у XVIII столітті.

Протягом багатьох століть саме італійська музика користувалася великою популярністю у всій Європі. Дуже часто італійські композитори жили і працювали в інших країнах. У свою чергу, багато європейських музикантів прагнули отримати освіту саме у італійських майстрів.

Відвідавши вечір старовинної європейської музики, ви ніби здійсните захоплюючу екскурсію до Мілану, Неаполю, Генуї, Флоренції та інших міст, де жили, працювали та давали концерти видатні композитори.

Доменіко Циполі (автор відомого збірнику п’єс для клавішних під назвою Sonate d’intavolatura per organo e cimbalo) працював в Аргентині, а Доменіко Чімароза (відомий своїми постановками опер «Діва сонця», «Клеопатра» і балет «Несподіване щастя») був запрошений Катериною II до Росії.

Визнаний російський композитор українського походження Дмитро Степанович Бортнянський жив і працював у Венеції та Санкт-Петербурзі.

Джованні Батіста Пешетті був органістом собору св. Марка у Венеції і відомим музичним педагогом.

Програму представляють постійні учасники проекту Олександр Панаскін і Вікторія Гамазова. Звучать старовинні інструменти – клавесин і блокфлейта. Згідно традиції, вечір старовинної музики проводиться при свічках. Початок о 18:00.

У програмі звучать твори:

  • Доменіко Циполі (1688-1726) – Сюїта соль мінор (в 4-х частинах).
  • Доменіко Чімароза (1749-1801) – Дві сонати.
  • Дмитро Бортнянський (1751-1825) – Соната до мажор (в 3-х частинах).
  • Джованні Батіста Пешетті (1704-1766) – Соната до мінор (в 3х частинах).

Квитки можна придбати в касі музею за адресою:
Музей “Літературне Придніпров’я” м. Дніпропетровськ, пр. К.Маркса, буд. 64. Тел.: (056) 778-01-00.