«7 природних чудес»

Ними стали:

1. заповідник «Асканія-Нова» (Херсонська область),
  2. регіональний ландшафтний парк «Гранітно-степне Побужжя» (Миколаївська область),
  3. Дністровський каньон (Вінницька, Івано-Франківська, Тернопільська та Хмельницька області),
  4. Мармурова печера (Крим),
  5. Національний природний парк «Подольські Товтри» (Хмельницька область),
  6. озеро Світязь (Волинська область),
  7. озеро Синевір (Закарпаття).

«Віднині, коли говоритимуть про Україну, як в її межах, так і у всьому світі, пригадають, що це країна з унікальними природними ландшафтами, багатобарвною і неповторною природою, і в цій країні були визначені 7 кращих природних чудес», – заявив ініціатор акції Микола Томенко.
Нагадаємо, загальнонаціональна акція «7 природних чудес України» продовжується з 1 листопада 2007 року.
Природні чудеса обиралися шляхом інтернет-голосування всіх бажаючих і голосування експертів.
Головними завданнями акції «7 природних чудес України» є пропаганда унікального природного світу України, який може стати успішною візиткою нашої держави, а також залучення уваги до достатку української природи, її проблем.
Науковий і експертний супровід заходу здійснювався Інститутом геологічних наук НАН України і фахівцями біологічних, географічних і геологічних факультетів провідних вузів країни.