Дніпродзержинськ чи Кам’янське ?

Учасники «круглого столу», проведеного у Дніпродзержинському музеї історії міста з питань можливості і доцільності повернення Дніпродзержинську історичної назви — Кам’янське — прийняли звернення до міської влади щодо створення при міськвиконкомі спеціальної топонімічної комісії.
Про це повідомило інформагентство «Придніпров’я» з посиланням на директора Дніпродзержинського музею історії міста, кандидат історичних наук Наталія Буланова.
За інформацією Наталії Буланової, участь у засіданні «круглого столу» взяли представники наукової спільноти та громадськості міста, під час обговорення висловлені як діаметрально протилежні точки зору щодо повернення місту історичної назви, так і компромісні варіанти (пошук інших назв).
Від наукової спільноти учасників засідання сформоване звернення до міської влади Дніпродзержинська, де крім створення спеціальної комісії з топоніміки у складі фахівців-істориків, краєзнавців, старожилів, представників громадських формувань, міститься ряд рекомендацій щодо розроблення концептуальної програми з міської топоніміки, «покликаної через нові назви та повернення старих відтворити образ неповторної культури та історичної індивідуальності міста», пропонується оприлюднити програму у міських ЗМІ для публічного обговорення, звернути увагу на збереження історичної частини міста «Верхня колонія».
Довідка: назву Дніпродзержинськ місто Кам’янське отримало у 1936 році.