Всеукраїнська акція “Запали свічку”

Всеукраїнська акція «Запали свічку», приурочена до 75-й річниці Голодомору 1932-1933 років, відбулася 22 листопада 2008 р. на майдані перед Меморіалом жертв політичних репресій та Голодомору в Дніпропетровській області на 9-м км. Запорізького шосе. У ній взяли участь 137 чоловік, серед яких голава ОДА В. Бондар, мер Дніпропетровська І. Куліченко, керівники міст та районів області, свідки Голодомору, представники політичних партій та громадських організацій.
Перед початком церемонії на великому екрані був продемонстрований документальний фільм режисера О. Волошиної «Черная Исповедь».
Одна з дій пройшла і в театрі опери та балету. Історичний музей представляв картини народного художника України Ф.М. Клименка з циклу “Жнива розпачу”. Екскурсію для почесних гостей проводив с.н.с. відділу археології О.Старік.
Також в рамках акції передбачена пряма трансляція з Києва звернення Президента України Віктора Ющенка до українського народу з нагоди поваги пам’яті жертв Голодомору та політичних репресій.

Дивись також: