Звіт музейних археологів за 2008 рік

16 грудня 2008 р. у прес – центрі ІА “Новый мост” відбулася прес – конференція “Археологічні дослідження, проведені в Дніпропетровській області в 2008 році”. Організатором прес – конференциії виступив історичний музей: відділ археології у складі – Л.М. Чурилової (завідуюча відділом), О.В. Старіка (с.н.с. відділу), В.О. Ходаса (с.н.с. відділу).
На прес – конференції обговорювалися наступні питання:

1. Результати археологічних досліджень козацького поселення ХVII – ХVIII ст. с. Кітайгород (Царичанський район Дніпропетровської області).
  2. Розвідка пам’ятників археології у Нікопольському та Томаківському районі Дніпропетровської області.

З докладом виступив с.н.с. історичного музею відділа археології О.В. Старік:
“З 3 липня по 8 серпня 2008 р. проводилися польові дослідження поселення ХVII – XVIII ст. археологічним загоном експедиції Дніпропетровського історичного музею (керівник – О. В. Старік) у складі працівників музею: Л. М. Чурілова – зав. відділом археології; О. В. Старік – ст. науковий співробітник відділу археології; В. О. Ходас – ст. науковий співробітник відділу археології; Ю. Ю. Фанигін – ст. науковий співробітник відділу археології. Археологічні розкопки цього сезону були продовженням розвідок 2003, 2005 рр. та розкопок 2006-2007 рр. Загальна площа розкопу 2008 р. склала 40 м². В ході робіт були виявлені та досліджені кілька об’єктів – залишки господарчих споруд (зернова яма, льох). На території розкопу знайдено матеріал періоду Запорозької Січі, а саме:

• фрагменти гончарного посуду;
  • фрагменти скляного посуду та віконниць;
  • фрагменти кахель;
  • монети;
  • прикраси зі скла;
  • фрагменти люльок;
  • точильні бруски;
  • металеві шлаки та вироби з заліза тощо.

До найбільш цікавих знахідок належать: розвали гончарного посуду та сюжетні кахлі (із зображенням вершника), фрагменти вишуканого скляного посуду”.