Відкриття виставки “Арсенал музею”

18 грудня 2008 року в Дніпропетровському національному історичному музеї імені Дмитра Івановича Яворницького відбулося відкриття виставки “Арсенал музею”. Це третя виставка проекту з однойменною назвою. Жителі та гості нашого міста мали можливість побачити виставку холодної (у 2003 році) та вогнепальної зброї (у 2004 році), які мали величезний успіх.

Під час відкриття відвідувачі мали унікальну змогу побачити виступ вихованців українсько – японського культурного центру “Сідзен”; побачити “живих” лицарів; взяти участь у вікторині; приміряти і сфотографуватися в обладунках лицаря; взяти участь в різноманітних іграх та конкурсах. Докладний фотозвіт можна побачити на нашому музейному форумі.

Виставка “Арсенал музею” є своєрідним підсумком і представляє на суд відвідувачам найкращі зразки першокласного збройного мистецтва минулих епох з фондів нашого музею. На виставці представлено понад 500 експонатів: мечі, списи, шаблі, бойові сокири, ручна вогнепальна зброя (рушниці, мушкети, карабіни, гвинтівки, пістолети, приклади до вогнепальної зброї), автоматична та спортивна зброя, бойові обладунки давньоруського та східного воїнів, польського лицаря, японського самурая і навіть … воїна африканського племені, що були подаровані першому директору історичного музею Дмитру Яворницькому видатним мандрівником М.М. Миклухою Маклаєм. Хронологічні рамки виставки “Арсенал музею” – від кам’яного століття до сьогодення.

Колекція вогнепальної зброї Дніпропетровського історичного музею формувалася зусиллями багатьох поколінь колекціонерів, наукових працівників, реставраторів. Початок поклали Олександр Миколайович Поль та Дмитро Іванович Яворницький, яким належить особлива заслуга в підборі зразків зброї запорізького козацтва.

Прикрасою колекції стали речі з колекцій В. Левінсона, Г. Олексієва, маршалом Радянського Союзу К.Ю. Ворошилова, В.О. Судця, Р.Я. Малиновського. Окремий внесок зробило і Міністерство Внутрішніх Справ України, яке передало у 2008 році до фондів музею 11 одиниць вогнепальної зброї кінця ХІХ – ХХ століть.