Видано каталог викрадених культурних цінностей

Завдяки фінансовій підтримці Гільдії антикварів України був виданий «Каталог культурних цінностей, викрадених з державних музеїв, заповідників, організацій та приватних колекцій (1999 2009)». Каталог складається з 9 розділів за видами вкрадених культурних цінностей і містить понад 1000 позицій.
Як розповів голова Державної служби контролю за переміщенням культурних цінностей через державний кордон України Юрій Савчук, каталог був складений на базі матеріалів, наданих Міністерством внутрішніх справ України, Міністерством культури, а також регіональними управліннями культури.
Ю. Савчук висловив сподівання, що видання подібного каталогу допоможе привернути увагу громадськості до тих культурних цінностей, які були вкрадені і за допомогою каталогу повернути їх музеям. “У цьому каталозі ми бачимо інструмент боротьби із незаконним обертом культурних цінностей”, – відзначив він.